کد خبر :   81623  | تاریخ خبر : 1396/11/25  | ساعت : 07:30
اختصاصی نصر/

"رضا"؛ از تور بين المللي آذربايجان تا مونتاژكاري و بدهي 20 ميليوني/ پیگیری های بی نتیجه دوچرخه سوار سانحه دیده تبریزی


نصر: رضا نیک پناه، دوچرخه سوار تبریزی که سال گذشته دچار سانحه شده بود، با وجود پیگیری‌های صورت گرفته، هنوز نتوانسته است هزینه‌های درمان خود را دریافت کند.

به گزارش نصر، مهرماه سال ۱۳۹۵ بود که خبری مبنی بر سقوط رضا نیک پناه مربی و دوچرخه‌سوار تیم ملی دوچرخه‌سواری کشورمان در رسانه‌ها منتشر شد تا دومین خبر تلخ برای جامعه ورزشی و دوچرخه‌سواری کشورمان پس از جان باختن بهمن گلبار نژاد در مسابقات پارالمپیک ریو باشد.

 بر اساس این خبر، نیک پناه در حالی که برای مسابقات آماده می‌شد، پس از نقص فنی در سیستم ترمز دوچرخه خود با سقوط به دره به کما رفت.

پس از انتشار این خبر، روابط عمومی فدراسیون دوچرخه‌سواری اعلام کرد که نیک پناه نه مربی و نه دوچرخه‌سوار تیم ملی نبوده و تنها به عنوان مربی و تکنسین در تیم‌های باشگاهی حضور داشته است.

با این حال رضا نیک پناه 26 ساله که سابقه قهرمانی در مسابقات دوچرخه‌سواری را نیز در کارنامه دارد، 2 ماه نیز در کما بوده و پس از بازگشت به شرایط عادی، با هزینه‌هایی مواجه شده که هنوز هم این هزینه‌ها جبران نشده است.

نیک پناه در تماسی که با «خبرنگار نصر» داشته، اعلام کرده است در زمان حادثه بیمه بوده اما علی‌رغم پیگیری‌های صورت گرفته، نه تنها فدراسیون بلکه هیئت دوچرخه‌سواری و هیئت پزشکی استان نیز هیچ کمکی برای بهبود شرایط و روند سلامتی وی نکرده‌اند.

پیگیری‌های خبرنگار نصر نشان می‌دهد نیک پناه در مهرماه سال 1395 و در حالی که در مسیر عینالی و دند در حال تمرین بوده در سرازیری دچار مشکل شده و پس از سقوط به دره، سر او با سنگ‌ها برخورد می‌کند که موجب به کما رفتن وی شده و شایعات مختلفی از قبیل اهداء اعضای بدن او را ایجاد می‌کند. نیک پناه پس از این حادثه و در حال حاضر در مغازه یکی از بستگان خود به کار مونتاژ دوچرخه مشغول است.

وی در حالی می‌گوید تاکنون هیچ کمکی از سوی فدراسیون و هیئت دوچرخه‌سواری نشده است که جمشید نظمی، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی طی نامه‌ای برای علیرضا هادی، رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان ضمن اشاره به 2 ماه کما و هزینه‌های سنگین درمان رضا نیک پناه، خواستار پرداخت هزینه‌های فیزیوتراپی بوده اما طبق اعلام این ورزشکار، هیچ کمکی از سوی مسئولان صورت نگرفته است.

نکته قابل توجه در این میان، در دسترس نبودن کارت بیمه نیک پناه در زمان این حادثه است. طبق پیگیری‌های خبرنگار نصر، برگه بیمه‌های قبل و بعد از این سانحه موجود است اما وی در رابطه با اینکه چرا برگه بیمه سال ۹۵ (زمان رخ دادن سانحه) موجود نیست گفت: "متأسفانه زمانی که در بیمارستان بودم این برگه به سطل آشغال انداخته شده است اما نام من در سایت اینترنتی مربوطه قابل مشاهده است."

نیک پناه که کارت مربی‌گری درجه ۳ دوچرخه‌سواری را نیز دارد می‌گوید "از سال ۱۳۹۰ در تور دوچرخه‌سواری آذربایجان حضور دارم و در سال ۹۵ نیز تکنسین تیم آمریکایی بودم. با توجه به اینکه حاضران در این تور بیمه یک ساله ورزشی می‌شوند بنابراین قطعاً در زمان حادثه نیز بیمه بوده‌ام."

با توجه به اینکه جمشید نظمی، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی نیز خواستار پرداخت بخشی از هزینه‌های درمان رضا نیک پناه بوده، به نظر می‌رسد مدارک این ورزشکار کامل بوده اما نامه نظمی برای مسئولان مربوطه در رابطه با پرداخت این هزینه‌های اعلام شده نیز بی‌تأثیر بوده است.

نیک پناه در رابطه با هزینه‌هایی که پس از این سانحه متحمل شده است گفت: در حال حاضر 20 میلیون تومان به خاطر هزینه‌های این سانحه، بدهی دارم و انتظار دارم مسئولان در پرداخت این هزینه‌ها کمک کنند.

سی و یکمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان از 24 تا 29 اردیبهشت سال 1395 برگزار شد.

انتهای پیام/