کد خبر :   78375  | تاریخ خبر : 1396/09/16  | ساعت : 23:16
خبر/

"تزپارک" نرم افزار پارک هوشمند خودرو/ پارکومترهای تبریز هوشمند می شوند


نصر: نرم افزار "تزپارک" در راستای هوشمند سازی پارک خودرو در محل هایی که پارکومترها برای ساماندهی پارک حاشیه ای نصب شده اند، راه اندازی شده است و شهروندان با استفاده از این نرم افزار می توانند پارک خودرو و پرداخت هزینه را از طریق تلفن همراه انجام دهند.

 

به گزارش سرویس فناوری نصر، اوایل سال ۹۲ بخش خصوصی با پروژه‌ی به نام "پارکومتر هوشمند تبریز" و با عقد قرارداد سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری شروع به فعالیت در زمینه‌ی مدیریت پارک حاشیه‌ای کرد و دستگاه های نارنجی رنگ و بلندی را در سطح شهر با هدف سرعت بخشیدن به ارائه خدمات، دقت در محاسبه زمان و تعرفه خودرو ها نصب کرد.

اجرای این طرح در شهرهای تبریز، ارومیه، اردبیل و بابل برای پیشگیری از جرایم پارک ممنوع خودروها و پارک صحیح خودرو در محل های مشخص شده بود و هر پارکومتر توان مدیریت هشت خودرو  پارک شده را بر عهده داشت، عملی شد .

اکنون در راستای تعامل بهتر با این دستگاه  نرم افزار هوشمند پارک حاشیه‌ای در تبریز با عنوان "تزپارک" راه اندازی شده است که با نصب این نرم افزار و یا استفاده از کد USSD و بات تلگرامی می توان به جای استفاده از یک کارت و یا جاکلیدی از یک برنامه کاربردی روی گوشی هوشمند استفاده کرد و از امکانات متعدد آن بهره مند شد.

اکنون شهروندان تبریز با نصب "تزپارک"  روی تلفن همراه خود قبل از پارک خودرو در سطح شهر می توانند با حرکت بر روی نقشه خیابان‌های شهر تبریز  برای پارک سریع و آسان مکان یابی کنند، از طرفی دیگر نیازی به پرداخت هزینه با گرفتن کارت روی پارکومتر نیست و با شارژ کیف پول الکترونیکی داخل نرم افزار در هربار پارک حاشیه‌ای باندازه مدت زمان پارک خودرو مبلغ قابل پرداخت از حساب کسر می شود.

از ویژگی های منحصر به فرد این نرم افزار امکان ارسال هشدار بر اساس موقعیت جغرافیاییاست ، به این صورت که اگر در اطرف محلی که خودرو شما پارک شده است مراسم مذهبی یا ملی در حال آغاز باشد، هشداری برای شما ارسال خواهد شد تا خودرو خود را از محل رویداد حرکت دهید تا دچار ترافیک در هنگام خروج نشوید.

این گزارش حاکی است، اکنون امکان دانلود نرم افزار "تزپارک" از طریق اپل مارکت و سیب اپ برای گوشی های دارای سیستم عامل IOS و کافه بازار و مایکت و گوگل پلی برای گوشی های آندروییدی امکان پذیر است.

انتهای پیام/