کد خبر :   78373  | تاریخ خبر : 1396/09/16  | ساعت : 11:46
خبر/

مادر سردشتی ۴ قلو به دنیا آورد


نصر: صبح امروز مادری در سردشت استان آذربایجان غربی در دومین زایمان خود ۴ نوزاد دختر به دنیا آورد.

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، متخصص زنان و زایمان در بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت، با تشریح چگونگی تولد این چهارقلوها اظهار داشت: امروز ساعت 6 و نیم صبح تماس گرفته شد و بیماریکه برای کنترل فشار خون در هفته 28 حاملگی بستری است، دچار انقباضات زایمانی شده و سریعاً این بیمار جهت معاینه به بخش منتقل شد.

 

سعیده رفیعی بابیان اینکه  بیمار مجبور به عمل سزارین شد، افزود:  سزارین با موفقیت انجام  گرفت و 4 نوزاد دختر با وزن اولیه 1 کیلو 100 گرم به دنیا آمدند.

وی تصریح کرد: اکنون دو نوزاد در بخش کودکان و دو نوزاد دیگر برای مراقبت بیشتر در ان آی سی یو هستند که هر 4 نوزاد در وضعیت مناسب به سر می‌برند.  

رفیعی به وضعیت مادر اشاره و گفت: مادر این نوزادان خانم 33 ساله بارداری دومش است و بارداری اول وی به صورت طبیعی بوده و این بارداری به خاطر نازایی که داشتند تحت داروهای نازایی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه مادر به دلیل ورم و فشارخون احتمال مسمومیت حاملگی در بخش بستری شدند که با شروع دردهای زایمانی و پیشرفت زایمان سخت حاملگی در نظر گرفته شد و عمل سزارین انجام شد، اظهار کرد: سزارین با موفقیت انجام گرفت و اکنون  مادر در بخش، تحت مراقبت است و در سلامتی کامل به سر می‌برد.

انتهای پیام/