کد خبر :   72422  | تاریخ خبر : 1396/04/26  | ساعت : 13:54
رحیمی مطرح کرد؛

افزایش دو برابری کاندیداهای انتخابات نظام پزشکی آذربایجان شرقی


نصر: کاندیدای هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تبریز گفت: تعداد افزایش کاندیدا ها در کل کشور برابر با ۱۰ درصد بوده در حالی که در تبریز تعداد کاندیداها با افزایش دو برابری مواجه هستند.

به گزارش نصر، " علیرضا رحیمی" در نشست با اصحاب رسانه با ذکر اینکه یکی از حوزه های اصلی که در سلامت مردم نقش بسزایی دارد، سازمان نظام پزشکی است، گفت: افراد مختلفی چون پزشکان، بیمارستان و درمانگاه ها برای ارائه خدمات به نیازمندان و از طرف دیگر مردم که مشتریان خدمات سلامت هستند دخیل در حوزه سلامت هستند.
وی اظهار داشت: فضا هایی از جمله عوامل اجتماعی که موثر بر سلامت مردم است وجود دارد که ۸۰ درصدآن ها  خارج از حوزه اختیارات وزارت بهداشت است؛ همچنین این عوامل اجتماعی می توانند به صورت مستقیم مردم را از پیشگیری ابتلا به بیماری ها نیز یاری کنند.
رحیمی تاکید کرد: وقتی از اجتماع و مردم صحبت به میان می آید، نقش مفید رسانه ها نیز به چشم می آید؛ چرا که چشم بیدار مردم در هر جامعه، رسانه ها هستند که با شفافیت عملکرد نهاد های مختلف، نقش مثبتی در روند خروجی این نهاد ها دارند که در جهت ارتقاء سلامت مردم نیز تاثیر بسزایی دارند.
این کاندیدای انتخابات نظام پزشکی آذبایجان شرقی افزود: نظام پزشکی جزء قدیمی ترین نهاد های غیر دولتی در ایران است که توسط صنف جامعه پزشکی اداره می شود. از جهت تعداد بعد از کانون وکلا، دومین نهاد مر جمعیت کشور است.
رحیمی گفت: جامعه پزشکی متشکل از پزشکان، داروسازان، دندانپزشکان، مامایی ها و لیسانسی های پروانه داری که مثل تغذیه و فیزوتراپی در فعالیت های مرتبط با صنف پزشکی، مشغول فعالیت هستند.
وی ادامه داد: قوانین مصوبه این نهاد در مجلس به تصویب رسیده که حیطه اختیارات آن در مجلس مشخص است.
رحیمی تصریح کرد: انتخابات نظام پزشکی ایران در هر شهر به صورت هم زمان تشکیل می شود و امیدواریم در سال جاری که ۳۰ تیرماه برگزار می شود، این انتخابات بسیار پور شور برگزار شود.
وی اظهار کرد: کل جامعه پزشکی از شهر های مختلف رای خواهند داد و خودشان نماینده هایی انتخاب می کنند که این نمایندگان به عنوان هیئت مدیره وظیفه اداره سازمان را بر عهده دارند.
وی گفت: تمامی نمایندگان در کل کشور نیز مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی را تشکیل می دهند که در ادامه این مجمع عمومی شورای عالی نظام پزشکی کشور را انتخاب می کنند که در نهایت با حکم رئیس جمهور، رئیس سازمان نظام‌پزشکی کشور انتخاب می شود.
رحیمی با اشاره به این که تعداد کاندیدا ها در تبریز بیشتر از کل کشور افزایش داشته، افزود: تعداد افزایش کاندیدا ها در کل کشور برابر با ۱۰ درصد بوده در حالی که در تبریز تعداد کاندیدا ها با افزایش دو برابری مواجه هستند.
انتهای پیام/