پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   86417  | تاریخ خبر : 1397/03/23  | ساعت : 16:22

جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل استان آذربایجان‌شرقی خبر داد:

صدور احکام پیگیری برای پخش عکس هک فرودگاه تبریز


نصر: جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل استان آذربایجان‌شرقی گفت: احکام پیگیری از سوی دستگاه قضایی برای عکسی که از هک تابلو اعلانات فرودگاه تبریز تهیه و در کانال‌های ضد انقلاب پخش شده بود، صادر شده و این فرد از سوی پلیس فتا در حال پیگیری است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، علیرضا صالحی ظهر امروز در جلسه قرارگاه پدافند سایبری استان با اشاره به حمله سایبری که اخیراً در فرودگاه تبریز اتفاق افتاد، اظهار داشت: اولین حملات حدود 10 روز قبل در تابلو اعلانات پرواز فرودگاه مشهد اتفاق افتاد که دو پیام اعتراض و تجمع‌های صنفی نمایش داده شد.

وی افزود: بعد از هک تابلوی اعلانات فرودگاه مشهد، تمهیداتی در مرکز با حضور مسوولان فتا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسوولان راه و شهرسازی و شرکت فرودگاه‌های کشور انجام شد که در این زمینه فرودگاه‌ها ملزم به رعایت استانداردهای امنیتی شدند.

صالحی با بیان اینکه سیستم فرودگاه به 50 فرودگاه وصل بوده و می‌توانند به راحتی به یکدیگر دسترسی داشته باشند، ادامه داد: در فرودگاه مشهد با اطلاع‌رسانی و کنترل به موقعی که انجام شد، این موضوع بازتابی نداشت.

وی تصریح کرد: هک فرودگاه تبریز باید بررسی شود، فرودگاه تبریز ادعا کرده پنل اطلاع‌رسانی راه‌اندازی نشده بود و متوجه هک نشده‌اند و دو محتوای دعوت به تجمع و آشوب حدود 3 تا 7 دقیقه در تابلوی اعلانات نمایش داده می‌شود.

جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل استان آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: عکسی که از هک فرودگاه تبریز تهیه و در کانال‌های ضدانقلاب پخش شده بود احکام پیگیری برای این فرد از سوی دستگاه قضایی صادر شده و از سوی پلیس فتا در حال پیگیری است. 

صالحی با اشاره به وجود ضعف امنیتی در دستگاه‌های استان افزود: این موضوع اولین تلنگر نبوده و آخرین مورد نیز نخواهد بود.

وی ادامه داد: بلافاصله بعد از هک تابلو اعلانات فرودگاه تبریز، جلساتی با دادستانی برگزار کردیم و دادستانی سازمان پدافند غیرعامل را ملزم به انجام تکالیفی کرد به طوریکه برای مثال اگر هکی در دستگاهی اتفاق بیافتد اگر ناشی از قصور مجموعه باشد قطعا دادستانی از سازمان پدافند غیرعامل استان پیگیر خواهد بود. 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است