پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   71475  | تاریخ خبر : 1396/04/04  | ساعت : 18:43

عروس و داماد تبریزی، با400 اصله نهال جشن گرفتند

خلاقیت جالب عروس و داماد تبریزی+تصاویر


نصر: زوج عروس و داماد تبریزی در اقدامی ارزشمند به جای برخی هزینه های عروسی 400 اصل نهال در پارک شمیم پایداری و در جوار گلزار شهدای غواص تبریز کاشتند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، زوج عروس و داماد تبریزی به ازای  هر نفر از شرکت کنندگان در جشن عروسی، یک اصله نهال کاشتند و پیوند مبارک میان خود را با احترام به طبیعت آغاز کردند.

زوج جوانی که پس از اتمام تحصیلات خود به ایران آمده اند و حالا با یک ایده متفاوت به استقبال زندگی مشترک خود رفتند و فکر انجام یک کار خیر، که شاید دغدغه همیشگی ذهن این زوج جوان بود، حالا رنگی از واقعیت به خود گرفته است و به جای هزینه های بی رویه و شاید ناپایدار عروسی هزینه ای ماندگار برای آینده زندگی خود و مردم شهر کردند.

عروس خانم از ایده خود این گونه سخن گفت: اعضای خانواده من همیشه می دانستند که آرزو دارم کاری خیر و ماندگار انجام دهم و همیشه این مطلب را با پدرم در میان می گذاشتم و روزی که داشتیم برای میهمانی و برگزاری جشن عروسی، فکرهایی  را مطرح می کردیم، با اعضای خانواده، به ایده ی کاشت " اصل نهال" رسیدیم و من این مطلب را با همسرم و خانواده اش مطرح کردم که آنها نیز بسیار استقبال کردند.

و آقای داماد از حمایت خانواده در رسیدن به خواسته ی آنها عنوان کرد: وقتی همسرم این مطلب را با من و خانواده ام در میان گذاشت این پدر مادرم بودند که بیشترین استقبال را داشتند و حتی ما را در رسیدن به این هدف بسیار یاری کردند و من بسیار آرزو دارم که همه خانواده ها از این فرهنگ  استقبال کنند.

وی که در شرکت بیمیتو فعالیت می کند، ادامه داد: هزینه های گزاف برای مراسم عروسی که بعضا از چشم و هم چشمی نشأت می گیرد، هیچ تأثیری در زندگی و خوشبختی آینده ندارد، هزینه های اضافی که از روی رسم و رسوم بعضا به گردن خانواده ها تحمیل می شود می تواند حتی به شروع زندگی لطمه نیز بزند.

داماد در ادامه تأکید کرد: ما هم برای این شب با شکوه بسیار آرزو داریم اما سعی کردیم هزینه ای کنیم که ماندگار باشد و با یک شب از بین نرود.

عروس خانم با اشاره به سخنان همسر خود ادامه می دهد: درست است؛ ما هزینه ای ماندگار کردیم تا شاید یک نفر بعد از ما نیز این فرهنگ را ادامه دهد، در آینده من می توانم با آوردن فرزندان خود به این مکان آنها را نیز در شادی امروز خود شریک کنم.

وی ادامه داد: من هم مانند همه دختران دوست دارم عروسی مجلل و با شکوه داشته باشم اما با فکر اینکه این شکوه و جلال می تواند یک شبه باشد می گویم این همه هزینه برای یک شب ؟ و برای چه، من نمی گویم ما مراسم نخواهیم داشت اما جشن ما ساده و در صفا و صمیمیت خواهد بود و چون بیشترین هزینه را برای ماندگاری شادی مان در آینده کردیم.

آقا داماد به هزینه ها نیز اشاره کرد و افزود: هیچ زوجی بدون حمایت خانواده نمی تواند یا شاید به سختی بتواند زندگی را تشکیل بدهد و خانواده های ما با کمک در هزینه ها بسیار به این پیوند و شادی ما کمک کردند.

وی ادامه داد: ما برای هر اصله نهال 18 هزار تومان هزینه کردیم و با برآورد تعداد نفراتی که می توانستد در میهمانی ما شرکت کنند و اجازه گرفتن از شهرداری و مشورت با متخصصین شهرداری به این نتیجه رسیدیم در دو مرحله نهال ها را کاشت کنیم؛ به این ترتیب ما 400 اصله نهال را امروز کاشتیم و 400 اصله نهال را نیز در روز درخت کاری خواهیم کاشت.

عروس خانم در خصوص نگهداری این نهال ها و چگونگی رسیدگی در طولانی مدت به این اصله نهال ها اظهار کرد: با توجه به این که مشغولیت های روزانه شاید اجازه رسیدگی به این اصله درخت ها را به ما ندهد؛ اما با کمک گرفتن از شهرداری و معرفی زمین مناسب و از پیش آماده شده توسط شهرداری؛(در آینده این زمین قسمتی از پارک را تشکیل خواهد داد) و اطمینان از اینکه حتما به این نهال ها رسیدگی خواهند کرد، آنها را کاشتیم تا هم فرهنگی را پایه گذاری کرده باشیم و هم به طبیعت شهر و هم به هوای شهر تبریز کمکی هر چند کوچک کرده باشیم.

گزارش نصر حاکی است که این زوج جوان با کاشت 400 اصله نهال و در ادامه تصمیم برای کاشت 400 اصله نهال دیگر برای روز درختکاری در مجموع 800 نهال را در پارک شمیم پایداری و در جوار گلزار شهدای گمنام غواص تبریز خواهند کاشت.

.....................................

گزارش از آیرین رحیمیان

.....................................

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (3)

احسنت به ای تفکر و ای کاش شهرداری تبریز با تهیه اصله نهال درختان روزهایی را با فراخوان مردم اطراف شهر تبریز را درخت کاری بکنیم ویقین دارم که همه مردم شهر مشلارکت می کنند. من تبریک می گویم به این زوج جوان وارزوی خوشبختی دارم.
22:27:32 1396/04/04
امیر
  
دست و پای شما را به خاطر این منش والای انسانیت و هدیه زندگانی به مردم تبریز می بوسیم .
22:30:34 1396/04/04
جمعیت حافظان سبز
  
عالی بود کاش منم بجای هزینه های بیخودی که تحمیل کردم همچین کار مفیدی میکردم. امان از چشم و هم چشمی های بیخود و زیادی که اخرشم خوش نگذشت و اصلا راضی کننده نبود.
14:41:49 1396/04/05
زیبا احمدپور از تبریز
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است