پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   103102  | تاریخ خبر : 1398/03/02  | ساعت : 13:42

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند مطرح کرد:

کسی توان برکناری پوری حسینی را ندارد/ رئیس قوه قضائیه تخلفات واگذاری ماشین سازی را "فجیع" خواند/ لزوم ورود جدی دادستانی به تخلفات سازمان خصوصی سازی


نصر: مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند سنبلی با اشاره به تخلفات سنگین و روشن رئیس سازمان خصوصی سازی، گفت: وزیر اقتصاد علی رغم قول خود به نمایندگان مجلس در هنگام اخذ رای اعتماد، گفته بود من از برکناری پوری حسینی عاجز هستم!

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار نصر، به دنبال افشای ابعاد مختلف تخلفات سازمان خصوصی سازی در واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به یک مجرم و اخلال گر بزرگ اقتصادی کشور، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند با دعوت از نمایندگان رسانه های مختلف آذربایجان شرقی خواستار تسریع دستگاه قضایی در برخورد با تخلفات سازمان خصوصی سازی در واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی نا اهل شد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند در این نشست به رویکرد امنیتی برخی نهادها به تلاش مطالبه گرانه بسیج دانشجویی در پیگیری تخلفات سازمان خصوصی سازی اشاره کرد و گفت: برخی عزیزان در برپایی غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند در راهپیمایی 22 بهمن گذشته که با محوریت پیگیری و شفاف سازی تخلفات سازمان خصوصی سازی در واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی به خصوص گروه ماشین سازی تبریز انجام شده بود، دخالت ها و کارشکنی های غیر مسئولانه ای داشتند.

 

تقابل تذهیب نفس کنندگان عزلت نشین با جریان عدالتخواه و مطالبه گر دانشجویی

علی سنبلی اضافه کرد: متاسفانه رویکرد تذهیب نفس کنندگان عزلت نشین به جای مقابله با عناصر عیان فساد در استان، به تقابل با جریان عدالتخواه و مطالبه گر دانشجویی در مبارزه با فساد معطوف شده است. این گروه افراد با کارشکنی های خود در دو سال گذشته ما را خیلی زجر داده اند.

photo_2019-05-22_01-14-03.jpg

وی با بیان این که قصد داشتیم این کنفرانس خبری را جلوی کارخانه ماشین‌سازی برگزار کنیم، تصریح کرد: از ارگان‌های مختلف برای لغو این کنفرانس خبری فشار وارد کردند و توانستیم بعد از یک هفته تاخیر این کنفرانس را برگزار کنیم، البته قرار بر این بود تا این کنفرانس را در جلوی کارخانه ماشین‌سازی و کنار کارگران برگزار کنیم که مجوز داده نشد.

 

ماشین سازی تبریز بزرگترین صنایع پشتیبانی کننده صنایع دفاعی و موشکی ایران است

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز در ادامه به اهمیت استراتژیک گروه صنایع ماشین سازی تبریز در صنعت کشور اشاره کرد و گفت: گروه ماشین سازی تبریز بر اساس اسناد افشا شده ویکی لیکس، از بزرگترین صنایع پشتیبانی کننده صنایع دفاعی و موشکی ایران است و دشمنان بسیار بیشتر از مسئولان ما بر اهمیت این کارخانه استراتژیک واقف هستند.

سنبلی تاکید کرد: بر اساس اسناد و مدارک منتشر شده، اصل خصوصی سازی گروه ماشین سازی تبریز زیر سوال است و این گروه صنعتی قابل واگذاری به بخش خصوصی نیست.

وی در ادامه به وعده ها در هنگام آغاز اجرای قانون خصوصی سازی اشاره کرد و گفت: آقای محسن رضایی خصوصی سازی را موج دوم انقلاب عنوان کرده بود، حالا چه شده است که چنین قانونی به چنین سرانجامی دچار شد؟ سازمان خصوصی سازی با عملکرد سوال برانگیز و غلط خود بسیاری از صنایع بزرگ کشور را به وضعیت اسفناکی دچار کرده است.

 

وزیر اقتصاد گفته من از برکناری پوری حسینی عاجز هستم!

سنبلی با اشاره به تخلفات سنگین و روشن رئیس سازمان خصوصی سازی، گفت: عجیب است که در دولت کسی توان برکناری آقای پوری جسینی را ندارد و وزیر اقتصاد علی رغم قول خود به نمایندگان مجلس در هنگام اخذ رای اعتماد، گفته بود من از برکناری پوری حسینی عاجز هستم!

photo_2019-05-22_23-50-10 (3).jpg

وی با اشاره به تضییع اموال عمومی و بیت المال توسط سازمان خصوصی سازی و عدم برخورد قانونی با آن، گفت: با ادامه چنین شرایطی احساسی ناخودآگاه به انسان دست می دهد که یک سری دست های پشت پرده به دنبال ادامه این روند است.

 

خواستار خلع ید فوری قربانعلی فرخ زاد از گروه ماشین سازی تبریز هستیم

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند خواستار ورود جدی دستگاه قضایی و دادستان تبریز به بحث تخلفات سازمان خصوصی سازی در واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز شد و گفت: ما خواستار خلع ید فوری قربانعلی فرخ زاد از گروه ماشین سازی تبریز و تعیین تکلیف این صنعت مادر کشور هستیم.

سنبلی از قول رئیس دستگاه قضایی برای تسریع در بررسی پرونده تخلفات رئیس سازمان خصوصی سازی خبر داد و گفت: آقای رئیسی با "فجیع" خواندن این اتفاقات، قول رسیدگی جدی به مسئله کارخانه ماشین‌سازی و در کل به مسائل خصوصی‌سازی در کشور را داد‌.

 

خیانت های بزرگی در واگذاری ماشین سازی تبریز رخ داده است

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند هم در این نشست از عدم صدور مجوز برای برگزاری این نشست در گروه ماشین سازی تبریز انتقاد کرد و گفت: دوستان به ما گفتند که با حضور بسیج در مقابل ماشین سازی تبریز امنیت استان به خطر می افتد! ما می پرسیم امنیت استان به خطر می افتد یا امنیت برخی مدیران متخلف و رانت خواران؟

محمدصالح ترکمان افزود: متاسفانه نگاه امنیتی به بسیج دانشجویی نه تنها در خارج دانشگاه، بلکه در داخل دانشگاه صنعتی سهند هم وجود دارد، نمی دانیم چرا دوستان با بحث بررسی تخلفات سازمان خصوصی سازی و رئیس آن مشکل دارند و معتقدند امنیت کشور با چنین بحث هایی به مخاطره می افتد!

photo_2019-05-22_23-50-10 (2).jpg

وی گفت: ما پس از پیگیری ها و مطالعات 9 ماهه اطمینان یافتیم که بحث واگذاری سهام گروه ماشین سازی سازی تبریز، اتفاقی ساده نیست و خیانت های بزرگی در واگذاری این کارخانه معظم رخ داده است.

ترکمان اضافه کرد: در بحث واگذاری شرکت کشت و صنعت دشت مغان هم چنین مسائل مشابهی مطرح است که هنوز پاسخ صحیحی به سوالات و ابهامات طرح شده داده نشده است.

وی ادامه داد: پس از اتفاقات واگذاری کشت و صنعت هفت تپه جامعه به بحث خصوصی سازی حساس تر شد و درخواست ها برای شفافیت و برخورد با تخلفات در این حوزه بیشتر شد.

 

اتفاقات در ماشین سازی تبریز عادی نیست

این فعال دانشجوئی‌ در بخشی دیگر از سخنان خود به واگذاری یک شبه و مخفیانه سهام ماشین سازی تبریز در اردیبهشت سال گذشته به قربانعلی فرخ زاد، مجرم و اخلال گر بزرگ اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: چرا باید یک شبه و به صورت ناگهانی کارخانه‌ای به عظمت و اهمیت ماشین‌سازی را به یک فردی با مشخصات قربانعلی فرخ زاد واگذار کنند؟

ترکمان اضافه کرد: این اتفاقات در ماشین سازی تبریز عادی نیست و نیازمند بررسی ویژه دستگاه های مسئول نظارتی و قضایی است.

 

صدا و سیما بحث های ما در مورد تخلفات خصوصی سازی را سانسور کرد

وی گفت: متاسفانه صدا و سیما هم بحث های ما در مورد تخلفات خصوصی سازی را سانسور کرد، معلوم نیست صدا و سیما این وسط کدام طرف است و وظیفه این سازمان که از بیت المال هزینه می کند این وسط چیست؟

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند به تجمع اعتراض آمیز دانشجویان دانشگاه های مختلف در مقابل سازمان خصوصی سازی اشاره کرد و گفت: در 12 دی ماه گذشته این تجمع برگزار شد و ما طی بیانیه ای از این تجمع حمایت کردیم و تعدادی از دوستان ما به نمایندگی در مقابل سازمان خصوصی سازی حضور پیدا کردند که نقطه عطفی در پیگیری تخلفات این سازمان بود.

photo_2019-05-22_23-50-09.jpg

ترکمان به برگزاری مزایده غیر قانونی و مجدد فروش سهام گروه ماشین سازی تبریز در اسفند ماه گذشته اشاره کرد و گفت: سازمان خصوصی سازی برای فرار از پاسخگویی قصد فروش مجدد سهام ماشین سازی را داشت که با فشار افکار عمومی و نمایندگان مجلس این مزایده غیر قانونی لغو شد.

 

سازمان خصوصی سازی در عملکرد اخیر خود کاملا تحت اتهام است

وی اتهامات متوجه به سازمان خصوصی‌سازی کشور را در چند بخش مورد بررسی قرار داد و اذعان داشت: روند پاسخگو نبودن پوری‌حسینی نه تنها باعث لطمه به دولت بلکه باعث لطمه به اصل نظام می‌شود و آسیب‌های جدی به بدنه کارگری وارد می‌کند.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند با بیان اینکه قیمتی که ماشین سازی واگذار شده، حتی کمتر از قیمت زمین های ائل گولی متعلق به این شرکت است، گفت: وقتی به آقای پوری حسینی اعتراض کردیمف گفت ما به این قیمت واگذار می کنیم، اگر شما هم پول بیاورید به شما واگذار می کنیم!

ترکمان در پایان گفت: سازمان خصوصی سازی در عملکرد اخیر خود کاملا تحت اتهام است و امیدوارم دستگاه هایی که روی یک کنفرانس خبری چند دانشجو آن قدر حساسیت داشتند، روی عملکرد سوال برانگیز سازمان خصوصی سازی هم همین قدر حساسیت به خرج دهند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

احسنتتتتتتتتتتتتتتتتتتت
11:55:11 1398/03/11
ا
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است