• 10 نکته طلایی برای کسانی که کبد چرب دارند
  10 نکته طلایی برای کسانی که کبد چرب دارند

  نصر: بیماری کبد چرب اصطلاحی است که برای تجمع چربی در کبد استفاده می‌شود. بیماری کبد چرب به طور معمول در افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند بیشتر از سایر افراد دیده می‌شود.  

  1401/11/07
 • خطر ابتلا به سرطان پوست با مصرف مکمل‌های ویتامین دی کم می‌شود
  خبر/
  خطر ابتلا به سرطان پوست با مصرف مکمل‌های ویتامین دی کم می‌شود

  نصر: مطالعات متعددی نشان داده است که قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید و آفتاب سوختگی می‌تواند منجر به سرطان شود، اما یافته‌های جدید محققان گویای این حقیقت است که مصرف مکمل‌های ویتامین D می‌تواند از انسان در برابر ابتلا به سرطان پوست محافظت کند. 

  1401/11/05
 • «میخچه» را چگونه درمان کنیم؟
  سلامتی/
  «میخچه» را چگونه درمان کنیم؟

  نصر: از روغن کرچک و پد مخصوص میخچه استفاده کنید. می‌توانید پای خود را خیس کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید. پای خود را خشک کرده و روی آن روغن کرچک بمالید. این روغن روغنی گیاهی است که می‌توان آن را از داروخانه نیز تهیه کرد.  

  1401/11/04
 • ورزش هایی که از آلزایمر جلوگیری می کنند
  ورزش هایی که از آلزایمر جلوگیری می کنند

  نصر: تحقیقات نشان می دهد که برخی ورزش ها می توانند روند آلزایمر و زوال عقل را با تاخیر مواجه کرده و کند کنند. در این میان، تمرین تناوبی با شدت بالا بهترین تمرین برای جلوگیری از زوال شناختی است.  

  1401/11/03
 • ۱۰ علامت هشداردهنده بیماری آلزایمر
  سلامتی/
  ۱۰ علامت هشداردهنده بیماری آلزایمر

  نصر: فرد مبتلا به بیماری آلزایمر گاهی کلمات ساده را از یاد برده و لغات نامناسب جایگزین می‌کند. درنتیجه جملات او نامفهوم می‌شوند. اشتباهات دستوری و ناتوانی دنبال کردن یک موضوع از دیگر نشانه‌هاست.  

  1401/11/02
 • کاکوتی و 7 فایده آن برای سلامت
  سلامتی:
  کاکوتی و 7 فایده آن برای سلامت

  نصر: کاکوتی یا مشک طرامشک با نام علمی Ziziphora نام یک سرده از تیره نعناعیان است که بوی گرم و تندی همچون نعناع دارد. زیزیفورا که در آذربایجان ایران تحت عنوان «کاهلیک اوتی» شناخته می ‌شود، به طور معمول در مناطق کوهستانی و ناهموار می روید.  

  1401/11/01
 • علائم حمله قلبی در زنان/ این ۸ علائم را جدی بگیرید
  علائم حمله قلبی در زنان/ این ۸ علائم را جدی بگیرید

  نصر: درد قفسه سینه شایع ترین علامت حمله قلبی است. بسیاری از مردم انتظار دارند که حمله قلبی به طور ناگهانی رخ دهد؛ اما تحقیقات نشان می دهد که زنان چندین هفته قبل از حمله قلبی علائم را تجربه می کنند. 

  1401/10/30
 • زنان بیشتر می خوابند یا مردان؟!/ تحقیقات علمی در این رابطه چه می گویند؟
  زنان بیشتر می خوابند یا مردان؟!/ تحقیقات علمی در این رابطه چه می گویند؟

  نصر: یک فرد بالغ به طور متوسط بین 7 تا 9 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارد تا احساس شادابی و سرزندگی کند. با این حال، تحقیقات نشان می دهند که بانوان به خواب بیشتری احتیاج دارند؛ به طور دقیق 11 دقیقه بیشتر از مردان! 

  1401/10/29
 • صف های طولانی رادیوتراپی در تبریز!
  گزارش اختصاصی نصر/
  صف های طولانی رادیوتراپی در تبریز!

  نصر: تبریز یکی از قطب های بزرگ پزشکی کشور بوده و بیماران زیادی از سراسر شمالغرب کشور و حتی کشورهای همسایه برای درمان به تبریز سفر می کنند که باعث ایجاد برخی مشکلات در خدمت رسانی به بیماران می شود.  

  1401/10/28
 • نوشیدنی‌های سرشار از آهن
  سلامتی:
  نوشیدنی‌های سرشار از آهن

  نصر: آهن، یکی از املاح ضروری برای بدن است که در تشکیل گلبول‌های قرمز نقش دارد. گلبول‌های قرمز در انتقال اکسیژن به تمام سلول‌های بدن نقش اساسی دارند و به رشد و ترمیم مطلوب بافت‌ها نیز کمک می‌کنند.  

  1401/10/27
 • کاهش اکسیژن خون چه عوارضی به دنبال دارد؟
  سلامتی:
  کاهش اکسیژن خون چه عوارضی به دنبال دارد؟

  نصر: هیپوکسی می‌تواند در نتیجه مصرف داروهای خاص یا حمله آسم رخ دهد؛ این عارضه زمانی اتفاق می‌افتد که اکسیژن خون بویژه در شریان‌ها پایین‌تر از حد معمول باشد.  

  1401/10/24
پژوهشیار