• از نورالژی عصب سه قلو تا بایدها و نبایدهای غذایی آن
  از نورالژی عصب سه قلو تا بایدها و نبایدهای غذایی آن

  نصر: نورالژی سه قلو وضعیتی است که باعث ایجاد احساسی دردناک مشابه شوک الکتریکی در یک طرف صورت می شود. این درد مزمن بر عصب سه قلو تاثیر می گذارد که سیگنال های حسی را از صورت به مغز منتقل می کند. در افراد مبتلا به نورالژی سه قلو، حتی تحریکات خفیف در ناحیه صورت مانند مسواک زدن دندان ها یا آرایش کردن نیز ممکن است باعث شکل گیری جرقه های اولیه درد شود. 

  1401/09/07
 • ۸ گام طلایی سلامت تا پایان‌ عمر
  ۸ گام طلایی سلامت تا پایان‌ عمر

  نصر:  ورزش از مهم‌ترین ضرورت‌های حفظ سلامت بدن است و ورزشکارها حتی وقتی قدم به کهنسالی می‌گذارند، باز هم از توان و قدرت جسمانی خوبی برخوردارند. اما علاوه‌بر ورزش، روش‌های خوب دیگری هم وجود دارد که با پیروی از آنها می‌توانیم در تمام عمر، از جوانی تا دوران پیری، بدنی سالم و قوی داشته‌باشیم. 

  1401/09/05
 • زنان، سیگار و سرطان سینه: آمار انجمن سرطان آمریکا چه می گوید؟
  زنان، سیگار و سرطان سینه: آمار انجمن سرطان آمریکا چه می گوید؟

  نصر: خطر ابتلا به سرطان سینه در زنانی که قبل از 17 سالگی شروع به سیگار کشیدن کرده بودند، 24 درصد بیشتر گزارش شد. در مقابل آنهایی که استعمال سیگار را بین 17 تا 19 سالگی شروع کرده بودند، نسبت به افرادی که هرگز سابقه مصرف نداشتند 15 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه بودند. 

  1401/09/03
 • بیماری‌هایی که با نوشیدن چای پدید می آیند
  خبر/
  بیماری‌هایی که با نوشیدن چای پدید می آیند

  نصر: تازه‌ترین مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن بیش از حد چای سیاه و سبز مثلا بیش از پنج لیوان در روز، به دلیل داشتن کافئین ممکن است با عوارضی خفیف تا شدید همراه باشد.  

  1401/09/03
 • چرا چاقی در حال افزایش است؟
  چرا چاقی در حال افزایش است؟

  نصر: چاقی یک عامل خطر برای بسیاری از شرایط سلامتی است و درمان‌های کنونی آن شامل محدود کردن کالری مصرفی، جراحی و استفاده از داروها است با این حال تعداد افراد مبتلا به چاقی در جهان همچنان در حال افزایش است. 

  1401/08/29
 • یادی از صاحب تفسیر المیزان
  یادی از صاحب تفسیر المیزان

  نصر: ۲۴ آبان‌ماه سال ۱۳۶۰ هجری شمسی، روزی است که عالم فرزانه و مفسر بزرگ علامه طباطبایی دیار فانی را به سوی سرای باقی ترک کرد؛ عالمی که همیشه از ابدیت سخن می‌گفت و با فنای در خدای خویش و آنچه خدایی بود، باقی شد.  

  1401/08/24
 • بهترین میوه‌ها برای مقابله با کم‌خونی
  گزارش/
  بهترین میوه‌ها برای مقابله با کم‌خونی

  نصر: کم‌ خونی یکی از شایع‌ترین اختلالات خونی است. اختلالی که همراه با علایمی از قبیل تنگی نفس، خستگی مفرط، تپش قلب، حساس بودن نسبت به سرما، عرق کردن بیش از اندازه، ورم دست و پا، استفراغ، سوزش معده و... است.  

  1401/08/22
 • میزان متعادل مصرف روزانه روغن برای بدن چقدر است؟
  گزارش/
  میزان متعادل مصرف روزانه روغن برای بدن چقدر است؟

  نصر: بنابراین مصرف میزان متعادلی از روغن‌های با کیفیت در رژیم روزانه لازم و ضروری است. در گذشته، روغن‌ها و چربی‌ها را دشمن رژیم‌های غذایی می‌دانستند، اما علم امروز نظر دیگری در این باره دارد.  

  1401/08/17
 • روغن زنجبیل و خواص بی نظیر آن
  درمان سنتی؛
  روغن زنجبیل و خواص بی نظیر آن

  نصر: روغن زنجبیل یکی از درمانی های سنتی برای کاهش درد مفاصل  و دردهای عضلانی و درمان ناراحتی های معده است.   

  1401/08/15
پژوهشیار