گزیده بیانات در دیدار مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی؛

رهبر انقلاب: آمریکا گروهی برای بحران‌سازی در کشورها تشکیل داده است

1402/06/20 - 13:06 - کد خبر: 99521 نسخه چاپی

نصر: هزاران نفر از مردم استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی با رهبر انقلاب دیدار کردند.

به گزارش نصر، هزاران نفر از مردم شریف استان‌های «سیستان و بلوچستان» و «خراسان جنوبی» با حضور در حسینیه امام خمینی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
 لا یخلف الله وعده؛ آیه نصب شده در حسینیه‌ امام خمینی؛ در دیدار مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی با رهبر انقلاب.

گزیده بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:
معلومات اطلاعاتی ما به ما می‌گوید که دولت آمریکا در این کشور، مجموعه‌ای با اسم گروه بحران درست کرده است؛ با ماموریت بحران‌سازی در کشور ما از جمله ایران. تا بگردند نقاطی را که در کشور بنظر آن‌ها موجب می‌شود بحران درست بشود، تحریک کنند.
آنها با فکر و مطالعه به این نتیجه رسیدند که در ایران چند نقطه بحران ساز وجود دارد: اختلافات قومی، تفاوت‌های مذهبی و مساله جنسیت و زن که باید این‌ها را برای بحران‌سازی تحریک کرد.
این برنامه آمریکاست و شتر در خواب بیند پنبه دانه‌!
اولین حرکت آشکاری که بنده در مقابله با دستگاه طاغوت انجام دادم با همراهی مردم و علمای سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بود
برای من دیدار شما عزیزان خاطره‌انگیز است. هم مردم بیرجند و خراسان جنوبی، هم مردم سیستان و بلوچستان. بنده اولین مبارزه‌ی آشکار با رژیم طاغوت را در بیرجند انجام دادم. در ماه محرم سال ۱۳۴۲، یعنی شصت سال پیش.  دومین برخورد در زاهدان بود. آن هم در ماه رمضان همان سال ۱۳۴۲.
 در بیرجند در روز تاسوعا بنده را بازداشت کردند. بردند بازداشتگاه شهربانی نگه داشتند. مردم بیرجند روز عاشورا میخواستند به شهربانی حمله کنند، بنده را از آنجا بیرون بیاورند.
درایت مرحوم آقای تهامی عالم برجسته و درجه‌ی یک بیرجند نگذاشت که این اتفاق بیفتد. گفت این موجب ایجاد مشکل برای فلانی میشود.
مردم و علما آن روز همراه بودند با این حرکت، ما تنها نبودیم.
یک بیرجند با همه‌ی مردمش، با علمای بزرگش با ما همراه شدند.
ماه رمضان همان سال بنده رفتم زاهدان، آنجا دو عالم بزرگ در زاهدان بودند؛ عالم درجه یک شیعه مرحوم آقای کفعمی بود، عالم درجه یک سنی مرحوم مولوی عبدالعزیز ملازهی بود. بنده را آنجا هم دستگیر کردند آوردند تهران بردند قزل‌قلعه. مرحوم کفعمی علناً از ما حمایت کرد، مرحوم مولوی عبدالعزیز یک حکمی صادر کرد در جهت همان حرفهای ما.
یعنی اولین حرکت آشکاری که خود این حقیر در مقابله‌ی با دستگاه طاغوت انجام دادم با همراهی این دو مرکز مهم که امروز مرکز دو استانند با مردمش، با علمایش انجام گرفت.
اگر مصوبات سفر استانی اوائل دهه۸۰ را دولتها عمل میکردند امروز چهره سیستان و بلوچستان فرق میکرد/ همه کارها و راه‌ها برای تأمین حق مردم زابل در مورد آب باید پیموده شود
مسئولان قدر این مردم را باید بدانند و باید خدمت کنند. البته در سیستان و بلوچستان خیلی خدمت شده کار خیلی شده، بلوچستانی که شما امروز میبینید بلوچستان دوره‌ی طاغوت نیست بنده آن روز را دیده‌ام مردم هیچ چیز نداشتند. از روز اول از روزهای اول کار در این منطقه شروع شد هم در آنجا هم در زابل و سایر مناطق استان. امروز هم دارد کار میشود. باید این کارها با قوّت ادامه پیدا کند.
این مسئله‌ خط آهن خیلی مهم است؛‌ این‌که شمال و جنوب شرق کشور با خط آهن متصل بشود این خیلی اهمیت دارد هم برای استان و استانهای در بین راه.
 مسئله‌ آب زابل خیلی اهمیت دارد. همه‌ی کارها همه‌ی راه‌ها باید پیموده شود برای اینکه حق مردم در مورد آب تأمین بشود.
کارهای زیادی هم پیش‌روی ما هست که باید انجام بگیرد. اگر آن مصوباتی که در اوائل دهه‌ی ۸۰، که بنده آمدم بلوچستان، تصمیم‌گیری شد اگر دولتها آن مصوبات را عمل میکردند امروز چهره‌ی استان فرق میکرد. تنبلی شد، بی‌توجهی شد از طرف بعضی از دولتها. امروز بحمدالله مشغولند، کار میکنند، تلاش میکنند. بنده امیدوارم و ان‌شاءالله که این امید به نتیجه برسد.
 دشمن در دشمنی و نقشه‌کشی خودش جدی است و ما هم در مقابله با دشمن به شدت جدی هستیم.
 قدردانی صمیمانه رهبر انقلاب از دولت، ملت، نیروهای انتظامی و حشدالشعبی عراق برای پذیرایی از ۲۲ میلیون زائر اربعین حسینی
از نیروی انتظامی خودمان هم صمیمانه تشکر میکنم‌ که در این قضیه رفت‌وآمدها و مرز، فکرشان را به کار انداختند و شب و روز نشناختند؛ قدر این جوانان خوب را در بخش‌های مختلف باید بدانیم
امروز یک تحول بزرگی در دنیا یا دارد آغاز میشود یا آغاز شده است. امروز روزی است که ملتهای منطقه نباید دچار غفلتی بشوند که در دوران استعمار شدند، یا بعد از جنگ اول جهانی شدند.
این تحول چیست؟  خطوط اصلی‌اش چند چیز است. در درجه‌ی اول ضعیف شدن قدرت‌های استکباری دنیا. قدرت استکباری آمریکا ضعیف شده است و دارد ضعیفتر می‌شود.
یکی دیگر از خطوط اصلی این تحول، برآمدن قدرتهای جدید منطقه‌ای و جهانی است. قدرت‌های جدیدی دارند به وجود می‌آیند، یا قدرتهای منطقه‌ای‌اند یا قدرتهای جهانی‌اند.
دشمن دو نقطه‌ی اساسی را هدف گرفته. یکی وحدت ملّی، یکی امنیت ملّی. وحدت ملّی مهم است. نگذارید وحدت را بهم بزنند. وحدت یعنی چه؟ یعنی آنجایی که پای منافع ملت در میان هست اختلافات مذهبی، اختلافات سیاسی، اختلافات گروهی، اختلافات قومی باید کنار گذاشته بشود. همه باید در کنار هم باشند. اقوام مختلف، مذاهب مختلف در کنار هم. آنجایی که یک جهتگیری مشخصی هست، این وحدت مهم است.
و امنیت؛ آن کسانی که امنیت ملی را تهدید می‌کنند دشمن ملت‌اند برای دشمن کار می‌کنند چه بفهمند خودشان چه نفهمند.
دشمن این دو نقطه را یعنی وحدت را و امنیت را آماج حمله‌ خودش قرار داده. باید در مقابلش ایستاد.
قدرت استکباری آمریکا و اروپا ضعیف شده و قدرتهای جدید در حال برآمدن هستند / نباید در مقابل نقشه‌های دشمن غافل بشویم
امروز تحول بزرگی در دنیا یا دارد آغاز می‌شود یا آغاز شده است. امروز روزی است که ملتهای منطقه نباید دچار غفلتی بشوند که در دوران استعمار شدند، یا بعد از جنگ اول جهانی شدند.
خطوط اصلی این تحول چند چیز است: در درجه‌ی اول ضعیف شدن قدرتهای استکباری دنیا. قدرت استکباری آمریکا ضعیف شده است و دارد ضعیفتر میشود.
یکی دیگر از خطوط اصلی این تحول، برآمدن قدرتهای جدید منطقه‌ای و جهانی است.
خود آنها میگویند شاخصهای اقتدار آمریکا در دنیا رو به تنزل است. مثل چه؟ مثل اقتصاد. یکی از مهمترین شاخصهای اقتدار آمریکا اقتصاد قوی آمریکا بود؛ میگویند رو به تنزل است. یکی مسئله‌ی امکان دخالت در دولتها. آمریکا در دولتهای گوناگون دخالت میکرد. امروز این حالت رو به افول است. امروز آمریکا مجبور است برای ضربه زدن به دولتهایی که میخواهد به آنها ضربه بزند جنگ ترکیبی‌ای ایجاد کند که جنگ ترکیبی برای او بسیار هزینه‌زاست آخرش هم به نتیجه نمیرسد.
در مورد افول اروپا هم وضع بهتر از این نیست. شما خب می‌شنوید این روزها مسائل آفریقا را، کشورهایی که تحت نفوذ فرانسه بودند یکی پس از دیگری دارند علیه فرانسه قیام میکنند. قدرتهای غربی که در رأسشان آمریکاست و بعد هم اروپا امروز آن قدرت سابق را ندارند، رو به ضعفند این ضعف بیشتر میشود. روز به روز قدرتهای جدیدی هم  دارند سر بلند میکنند این تحول بزرگ جهانی است.
این که میگوییم دشمن ضعیف میشود معنایش این نیست که نمی‌تواند مکر کند، نمی‌تواند دشمنی کند، نمی‌تواند ضربه بزند، می‌تواند. مشغول نقشه‌کشی‌اند ما باید خواب‌مان نبرد، ما باید غافل نشویم.
مراقب باشید جدول دشمن را کامل نکنید / اگر دیدید راهی که میروید کفار را خوشحال می‌کند یعنی همراه پیغمبر نیستید
باید مراقب باشیم راه را خطا نرویم اشتباه نکنیم حق را با باطل عوضی نگیریم. قرآن معیار داده به ما. قرآن می‌فرماید که «مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ» آیا ما با پیغمبر هستیم یا نیستیم؟ راه این است دیگر. علامت دارد. «وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ» اگر شما دیدید این راهی که داریم میرویم راهی است که کفّار را خوشحال می‌کند، بدانید که أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ نیستید. پس مع رسول اللّه نیستید، همراه پیغمبر نیستید.
حواس‌مان باید جمع باشد. بدانیم چه کار می‌کنیم بدانیم چه می‌گوییم، حرفی که می‌زنیم در جهت نقشه‌ دشمن نباشد. جدول دشمن را کامل نکند. گاهی غفلت ممکن است بکند کسی یک حرکتی بکند یک حرفی بزند که جدول نقشه‌ دشمن را کامل کند، این خطرناک است. باید مراقبت کرد که این اتفاق نیفتد. اگر ما مراقب باشیم دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند انجام بدهد.
انتهای پیام/
رهبر انقلاب: آمریکا گروهی برای بحران‌سازی در کشورها تشکیل داده است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار