خبر/

کشف سفره آب زیرزمینی عظیم در ایران + فیلم

1401/06/21 - 12:18 - کد خبر: 74645 نسخه چاپی

نصر: محسن بیدی، روزنامه‌ نگار با انتشار فیلمی در اینستاگرام خود نوشت شرح یک خبر خوب…. در میان اخبار مایوس کننده این روزها ناگهان خبر بسیار خوبی که امید و زندگی بهمراه دارد هم بگوش رسید که این خبر مهم مربوط میشود به شناسایی یکی از بزرگترین سفره های آب زیر زمینی آب جهان در ایران است.

به گزارش نصر، محسن بیدی، روزنامه‌ نگار با انتشار فیلمی در اینستاگرام خود نوشت شرح یک خبر خوب…. در میان اخبار مایوس کننده این روزها ناگهان خبر بسیار خوبی که امید و زندگی بهمراه دارد هم بگوش رسید که این خبر مهم مربوط میشود به شناسایی یکی از بزرگترین سفره های آب زیر زمینی آب جهان در ایران است.
اما امروز در یک نشست، گزارش کارشناسان را شنیدم که این موضوع با آزمایش های صورت گرفته به قطعیت رسیده است. یک سفره آب زیر زمینی که از کوههای هندوکش و از طریق منطقه سیستان وارد ایران می شود و پس از طی کردن منطقه کویری ایران، به خلیج فارس و دریای عمان می ریزد.
 

عظمت این سفره آبی که به شکل رود در عمق یک هزار متری زمین در جریان است، اکنون کل مصرف آب شرب کشور طبق آمار سال ١٣٩۶ حدود هفت میلیارد متر مکعب است. اما به لطف خدای مهربان این سفره زیر زمینی به تنهایی بیشتر از یک هزار میلیارد متر مکعب آب سالم و شیرین در خود جای داده است.
یعنی معادل حدود ١٧٣ سال مصرف آب شرب کل ایران. برای این خبر خوب خوشحالیم و امیدواریم که با درایت برای مردم این سرزمین استفاده شود.
انتهای پیام/
کشف سفره آب زیرزمینی عظیم در ایران + فیلم منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 7 نظر

پاسخ   ناصر   3 روز پیش  

در تعطیلات عید ۱۳۵۱ یک مسافرت دانشجویی به سیستان و بلوچستان داشتیم واز یک مزرعه و باغ چند هکتاری درست در وسط کویر دیدن کردیم. صاحب این مزرعه و باغ شخصی اهل علم و تحقیق به نام آقای کامبوزیا بود که با استناد به کتابهای خارجی مربوط به آب و خاک که در کتابخانه خود در همان مزرعه داشت و با نشان دادن انواعی از سنگ که در محل پیدا کرده بود ودرهمان کتابها نیز نامی و عکسی از آنها بود ادعا می کرد که در زیر خاک همین کویر منابع عظیمی از آب وجود دارد. وبرای اثبات ادعای خود از چند سال پیش با حفر چاه آن مزرعه و باغ را راه انداخته وبا ساخت یک خانه بزرگ و انبار و غیره همراه خانواده خود و دامادش در آنجا زندگی و کار می کرد.

پاسخ   محسن   هفته پیش  

اگر این خبر درست باشه.. اینا میگن دروغه.. که نخوان کاری انجام بدن..

پاسخ   آرمین   هفته پیش  

این خبر چقد صحت داره؟ میگن شایعس واسه سال 97ئه

پاسخ   ابولفضل   هفته پیش  

خداروشکر

پاسخ   منصوری   2 هفته پیش  

خدا کنه سیستان مثل خوزستان نشه از این به بعد مردمش از تشنگی نمیرن

پاسخ   ناشناس   2 هفته پیش  

خوب شد براشون......!!!دیگه تواین شبها خواب ندارن تا یه چینی ژاپنی یاکس دیگه ای پیدا بشه تا این سفره بِزرگ آبی رو با جای عبورش به حراج بزارن وبفروشن تا چندتا اقازاده دیگه بتونن فلنگ رو ببندن برن واسه عیش ونوش.بعدهم فوری خبر این اب رو تکذیبش کنن.

پاسخ   بیننده   2 هفته پیش  

خدایا شکرت
پژوهشیار