سخنگوی شورای شهر تبریز؛

عملکرد شهرداری تبریز در بخش عمران مطلوب نیست/ استانداری برای تکمیل مترو به شهرداری کمک کند

1398/08/22 - 11:25 - کد خبر: 6372 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: عملکرد شهرداری تبریز در انجام پروژه های عمرانی مطلوب نیست.

به گزارش نصر، کریم صادقزاده تبریزی در یکصد و چهل و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز که با حضور  پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد با بیان اینکه این نشست ها باید منشا خیر و برکت باشد گفت: عملکرد صورت گرفته توسط شهرداری تبریز در بخش عمران غیر قابل کتمان است اما رضایت بخش نیست.

وی اضافه کرد: کارنامه شهرداری تبریز کارنامه متوسطی است که می تواند نمرات بهتری را کسب کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه در خصوص بافت فرسوده و حاشیه نشینی اقدامات چندانی صورت نگرفته است، گفت: بودجه شهرداری تنها به بخش حقوق و اداره و تنظیف شهر کفایت می کند.

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد از شهروندان از اتوبوس استفاده می کنند خاطر نشان کرد: متاسفانه ناوگان حمل ونقل عمومی فرسوده شده و طی چهار سال گذشته خرید اتوبوس جدید صورت نگرفته است.

صادقزاده افزود: در خصوص تراموا تبریز مطالعات انجام شده اما در مقایسه با دیگر شهرها همچنان مسکوت مانده است.

سخنکوی شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام ‌اینکه خط یک مترو تبریز در حال اتمام است، اذعان کرد: استانداری آذربایجان شرقی باید در این مورد قدم جلو بگذارد و جدای کمک های دولتی به شهرداری تبریز با تغییر کاربری بعضی از زمین ها به شهرداری تبریز کمک کند.

صادقزاده با بیان اینکه هیچ پروژه مهم و حیاتی نیز در تبریز دیده نمی شود گفت: قوانین و مقررات شورا ناقص است و دولت باید به اصلاح این قوانین کمک کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه طی سالهای گذشته هیچ سرمایه گذاری عمده در شهر تبریز اتفاق نیفتاده استف تصریح کرد: در بحث سرمایه انسانی نیز پرسنل شرکتی شهرداری تبریز نگران وضعیت امنیت شغلی خود هستند.

وی ادامه داد: با تلاش شهردار تبریز طرح تبدیل وضعیت پرسنل شرکتی آغاز شده و باید توجه داشته باشیم که کارگران سرمایه های معنوی مجموعه هستند و باید این قشر زحمت کش در امینت روانی باشند.

دبیر کمیسیون محیط زیست و‌ خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز همچنین گفت: وضعیت شهرک های صنعتی از نظر رفاه و آسایش کارگران و صاحبان سرمایه مطلوب نیست.

وی ادامه داد: نیاز است شخص استاندار محترم از صاحبان سرمایه برای زیباسازی شهرک های صنعتی کمک گرفته و سرمایه گذاران را پای کار بیاورند.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز در پایان ضمن تشکر از زحمات استاندار آذربایجان شرقی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در بحث‌ تصویب و تحویل زمین مورد نیاز برای احداث بیمارستان تامین اجتماعی در شهرک خاوران اظهار کرد: احداث بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی تامین اجتماعی کمک شایانی در بحث درمان مستقیم و رایگان کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران خواهد کرد.

انتهای پیام/

عملکرد شهرداری تبریز در بخش عمران مطلوب نیست/ استانداری برای تکمیل مترو به شهرداری کمک کند نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار