افزایش پروازهای ماکو از نیمه دوم خرداد

1399/03/10 - 15:56 - کد خبر: 20969 نسخه چاپی

نصر: مدیر فرودگاه ماکو گفت: از ۱۸خردادماه ‌جاری با اضافه شدن هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به خطوط هوایی این شهرستان، پروازهای این میسر افزایش خواهد یافت.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، حسن قره داغی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ظهار داشت: تسهیل تردد سرمایه‌گذاران در راستای توسعه صنایع این منطقه و توسعه گردشگری شمال آذربایجان غربی از مهمترین دلایل راه‌اندازی «هما» برای این مسیر پروازی است.
وی افزود: قبل از اضافه شدن این شرکت هواپیمایی، شرکت تابان در این مسیر ارائه خدمت به مسافران را انجام می داد که کماکان این خدمات دهی در حال انجام است.
وی ادامه داد: پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» از تهران به ماکو در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه مهرآباد به مقصد فرودگاه ماکو انجام می‌شود و برعکس روزهای اعلام شده این پروازها توسط شرکت تابان خواهد بود.

وی اضافه کرد: شهروندان و مسافران عزیز می توانند برای تهیه بلیط دراین مسیر به آدرس ( kiaparvaz.ir  )  مراجعه کنند.
به گفته مدیر فرودگاه ماکو پارسال از طریق این فرودگاه  ۱۶ هزار و ۶۱۵ مسافر جابجا شده بودند.
بنا به این گزارش، فرودگاه منطقه آزاد ماکو در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ بصورت عملیاتی آغاز شد و اولین پرواز آزمایشی آن در دهه فجر سال ۱۳۹۴ انجام شد.

این فرودگاه در مساحتی بالغ بر ۳۲۵ هکتار در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو احداث شده و طراحی آن برای هواپیمای ایرباس ۳۲۰ است.
ترمینال اصلی فرودگاه در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع با طراحی منحصر به فرد احداث شده که در کنار سالن ترمینال vip قادر به پذیرش مسافران پروازهای داخلی و بین المللی است.
برج مراقبت این فرودگاه به ارتفاع ۳۲.۸ متر و طول باند پروازی سه هزار و ۱۵۰ متر و عرض باند ۴۵مترو با شانه خاکی ۶۰متر  است.
مجوز مرزهوایی این فرودگاه در مهرماه ۹۷ صادرشده و پروازهای بین المللی بزودی برقرار می‌شود.
نخستین پرواز رسمی از فرودگاه منطقه آزاد ماکو ۲۳ اسفند سال ۱۳۹۵ با حمل خانواده‌های شهدا به عنوان مسافر با هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به سوی مشهد انجام شد تا فرودگاهی که در کمتر از دو سال احداث شد، با استفاده از ترمینال موقت مورد بهره برداری قرار گیرد که با حضور حسن روحانی در سال ۹۷ در آذربایجان غربی رسما افتتاح شد.
انتهای پیام/
افزایش پروازهای ماکو از نیمه دوم خرداد خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار