مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی؛

همایش "من قاسم امروزم" در تبریز برگزار می‌شود

1403/04/18 - 15:03 - کد خبر: 116211 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی با بیان اینکه مراکز کانون با اجرای دهها فعالیت و برنامه فرهنگی هنری و ادبی به استقبال ماه محرم رفته‌اند، از برگزاری همایش "من قاسم امروزم" در تبریز خبر داد.

به گزارش نصر، علی بینش اعلام کرد: این همایش با حضور کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها روز سه شنبه ۱۹ تیر ماه در محوطه مجتمع فرهنگی هنری کانون تبریز برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه آئین‌های مربوط به ایام سوگواری سرور سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) در قالب برنامه‌های متنوع و متعدد فرهنگی هنری از ابتدای ماه محرم در مراکز کانون استان در حال برگزاری است گفت: این فعالیت‌ها با شعار "به یاد حسین تابستانتو بساز" در سراسر کشور از جمله در شهر‌های مختلف آذربایجان شرقی اجرا می‌شود.
بینش اظهار کرد: تبیین فرهنگ عاشورایی و فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی کودکان و نوجوانان با فلسفه نهضت عاشورا و شهادت حضرت امام حسین(علیه السلام) و یاران باوفای ایشان از مهمترین اهداف این برنامه‌ها است.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی اعلام کرد: امروز ۱۸ تیر که با عنوان (روز ملی ادبیات کودک و نوجوان) نام گذاری شده است، عضویت در مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رایگان است.
بینش با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان عضو کانون در تمام طول سال می‌توانند از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مراکز بهره‌مند شوند گفت: امانت کتاب، کتاب‌خوانی، قصه‌گویی، هنر‌های نمایشی، ساخت فیلم و پویانمایی، شرکت در جشنواره‌ها، مهرواره‌ها، فراخوان‌ها و رویداد‌های فرهنگی، هنری و ادبی از جمله فعالیت‌هایی است که اعضای کانون از آن بهره‌مند می‌شوند.
همه کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به فعالیت‌های فرهنگی‌هنری کانون امروز می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت‌نام مراکز کانون به نشانی https://kpf.ir/ یا مراجعه به مراکز فرهنگی‌هنری به‌صورت رایگان عضو مراکز کانون شده و از خدمات فرهنگی این مجموعه بهره‌مند شوند. نشانی و شماره تماس همه مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور در  پایگاه مجازی کانون قابل دسترسی است.
انتهای پیام/
همایش منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار