سیاستمدار کهنه کار پاکستانی:

عملیات ایران علیه اسرائیل مایه افتخار جهان اسلام است

1403/03/22 - 22:38 - کد خبر: 114625 نسخه چاپی

نصر: سیاستمدار کهنه کار پاکستانی و رهبر حزب مسلم لیگ قائد با تمجید از دیپلماسی شهید آیت‌الله رئیسی در راستای تحکیم روابط ایران و پاکستان به ویژه دفاع از آرمان‌های فلسطین، گفت: عملیات جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم صهیونیستی قلب مسلمین را تسخیر کرده و مایه افتخار جهان اسلام شده است.

به گزارش نصر، چودری شجاعت حسین از چهره‌های برجسته سیاسی و نخست وزیر اسبق پاکستان امروز با حضور در سرکنسولگری ایران در شهر «لاهور» مرکز ایالت پنجاب با مهران موحد فر سرکنسول کشورمان دیدار کرد.
وی با ابراز تاسف از شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور فقید، شهید حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و همراهان آنان در سانحه سقوط بالگرد، این ضایعه را به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت.
چودری شجاعت حسین که در این دیدار از سوی شافع حسین وزیر صنعت و تجارت ایالت پنجاب همراهی می شد، دفتر یادبود شهدای خدمت را نیز امضا کرد.
این سیاستمدار کهنه کار پاکستانی با یادآوری سفر خود به ایران همراه رئیس جمهور وقت پاکستان برای شرکت در مراسم تسلیت رحلت حضرت امام خمینی (ره) ، افزود: حضور امروز من در نمایندگی ایران به دلیل علاقه قلبی ما به ملت ایران و تاثر عمیق از سانحه شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش می‌باشد.
وی با تمجید از خدمات ارزشمند شهید جمهور آیت‌الله رئیسی در راستای تحکیم روابط دیرینه و برادرانه میان ایران و پاکستان به ویژه نگاه دلسوزانه ایشان به مسائل جهان اسلام و در راس آن ملت مظلوم فلسطین، گفت: قلب همه ما در پاکستان همگام با مسلمین جهان از عملیات وعده صادق ایران علیه اسرائیل شاد است و این اقدام ایران را مایه افتخار تمام جهان اسلام می‌دانیم.
رهبر حزب مسلم لیگ قائد با تاکید بر اهمیت تداوم همکاری‌های دوجانبه به ویژه افزایش مراودات اقتصادی و تجاری، افزود: ما خواستار گام‌های عملیاتی ایران و پاکستان برای افزایش حجم تجارت دوجانبه به سطح ۱۰ میلیارد دلار هستیم.
سرکنسول ایران در لاهور با قدردانی از حضور نخست وزیر اسبق پاکستان در نمایندگی کشورمان علیرغم کهولت سن، اظهار داشت: سفر شهید آیت‌الله رئیسی به پاکستان به ویژه بازدید ایشان از لاهور همیشه در یاد و خاطره ملت‌های دو کشور جاویدان خواهد ماند و ما از استقبال با شکوه دولت ایالت پنجاب و مردم لاهور از شهید رئیسی قدردانی می‌کنیم.
موحدفر افزود: فقدان آیت‌الله رییسی برای ملت ایران بسیار سخت است اما به لطف خداوند به زودی از این مرحله عبور خواهیم کرد و ملت بزرگ ایران به زودی رئیس جمهور جدید خود را انتخاب خواهند کرد.
وی گفت: سفر تاریخی شهید آیت‌الله رئیسی به پاکستان فصل جدیدی را در روابط حسنه دو کشور فراهم کرده و ایران آماده گشایش روزنه‌های جدید همکاری به ویژه با ایالت پنجاب است.
شافع حسین وزیر صنعت و تجارت دولت ایالت پنجاب نیز با اشاره به سابقه درخشان مراودات اقتصادی و فرهنگی این ایالت با ایران، گفت: اطمینان می دهیم که دولت پنجاب از هیچ تلاشی برای تقویت بیش از پیش مناسبات میان دو کشور دریغ نخواهد کرد.
انتهای پیام/
عملیات ایران علیه اسرائیل مایه افتخار جهان اسلام است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار