بورل؛

مهاجرت ممکن است اتحادیه اروپا را منحل کند

1402/07/01 - 11:23 - کد خبر: 100060 نسخه چاپی

نصر: بورل هشدار داده که مهاجرت می‌تواند به نیرویی منحل کننده برای اتحادیه اروپا بدل شود و این را هم گفت که برخی از کشورهای عضو نمی‌خواهند دیگران را از خارج بپذیرند.

به گزارش نصر، جوزپ بورل رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به افزایش احساسات ملی گرایانه در سراسر اروپا اشاره کرد و گفت: ما تاکنون نتوانسته‌ایم با یک سیاست مشترک مهاجرتی موافقت کنیم.
بورل در مصاحبه‌ای با روزنامه گاردین گفت: مهاجرت شکاف بزرگتری برای اتحادیه اروپا است. این مساله می‌تواند یک نیروی منحل کننده برای اتحادیه اروپا باشد. برخی از اعضای اتحادیه اروپا هستند که به سبک ژاپنی عمل می‌کنند یعنی ما نمی‌خواهیم با هم مخلوط شویم. ما مهاجر نمی‌خواهیم ما نمی‌خواهیم افراد خارج را بپذیریم. ما پاکی خود را می‌خواهیم.
بورل با بیان اینکه وضعیت رشد جمعیتی کم اروپا در حال حاضر به این معناست که برخی از کشورهای عضو ملزم به پذیرش مهاجران هستند، این وضعیت را پارادوکس نامید و ادامه داد: اگر می‌خواهیم از نظر نیروی کار پربار باشیم به مهاجران نیاز داریم.
اظهارات رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا چند روز پس از آن مطرح شد که فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهوری آلمان اعلام کرد که کشورش دیگر مهاجران و پناهجویان را نمی‌پذیرد و به یک روزنامه ایتالیایی گفت که آلمان مانند ایتالیا ظرفیت‌های محدودی دارد.
وی همچنین به مهاجرت بیشتر از مرزهای شرقی از سوریه و افغانستان و همچنین ورود میلیون‌ها مهاجر از اوکراین در سال گذشته میلادی اشاره کرد و خواستار مکانیسم قوی همبستگی برای تضمین توزیع عادلانه مهاجران در اروپا شد.
بنا بر گزارش روزنامه دی ولت، رم هم سیاست ارزیابی مجدد مرزی را در میانه افزایش مهاجرت در پیش گرفته و مقام‌های ایتالیا دسامبر گذشته میلادی به سایر کشورهای اروپایی گفته‌اند که رم انتقال مهاجران برای یک دوره محدود زمانی را متوقف می‌کند.
 انتهای پیام/
مهاجرت ممکن است اتحادیه اروپا را منحل کند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار