رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی خبر داد:

خالی کردن حساب بانکی پدر بخاطر خرید اکانت بازی توسط پسر

1402/06/28 - 12:30 - کد خبر: 99854 نسخه چاپی

نصر: رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی گفت: پسری که حساب بانکی پدر خود را بخاطر خرید اکانت بازی خالی کرده بود مورد شناسایی قرار گرفت.

به گزارش نصر، محسن محمودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا یکی از شهرستان های استان عنوان داشت از حساب بانکی وی مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال برداشت غیرمجاز صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: با خواستار شدن این شهروند از پلیس فتا و با ارائه دستور قضائی مبنی بر رسیدگی به موضوع مطروحه و احقاق حق این شخص بزه دیده، کارشناسان پلیس فتا ضمن ثبت اظهارات شاکی بلافاصله رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
محمودی بیان داشت: با انجام تحقیقات و بررسی های فنی و دقیق صورت گرفته توسط افسران سایبری این پلیس و با بدست آوردن اطلاعات و اقدامات صورت گرفته فردی که از حساب شاکی پرونده اقدام به برداشت وجه نموده بود مورد شناسایی قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود:در ادامه روند رسیدگی به موضوع و پس از تکمیل تحقیقات مشخص گردید متهم فرزند شاکی پرونده بوده و وی برای خرید اکانت بازی با فردی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به تبلیغات با عنوان فروش اکانت بازی های آنلاین می‌ نموده آشنا می‌شود.
سرهنگ محمودی افزود:پسر برای خرید اکانت بازی از کارت بانکی پدر خود، سوء استفاده کرده و به پرداخت وجه در بازه های زمانی مختلف و در قالب مبالغ کم اقدام می‌کند.و از این طریق جمعا مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال از حساب بانکی پدر خود اقدام به برداشت و انتقال وجه می‌نماید.
وی تصریح کرد: پس از اقدامات انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا و با توجه به اینکه متهم پسر خود شاکی بوده، وی با حضور در پلیس فتا از شکایت خود صرف‌ نظر و رضایت خود را اعلام داشت و پرونده به همراه مستندات مربوطه جهت سیر مراحل قضائی به دادسرا ارسال گردید.
این مقام مسئول توصیه کرد: هموطنان توجه داشته باشند که رمز کارت بانکی خود را در اختیار هرفردی قرار ندهند و برای اطلاع از نحوه واریز و برداشت هر وجهی از حساب های بانکی خود نسبت به فعال سازی پیامک بانکی اقدام کنند و حتما مراقب فرزندان خود و رفتارهای آنان در فضای مجازی و حقیقی باشند.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد : حتما نکات امنیتی در خصوص رمزهای کارت‌های بانکی را جدی گرفته و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.gov.ir و یا باشماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریتهای سایبری پلیس فتا گزارش کنند.
انتهای پیام/
خالی کردن حساب بانکی پدر بخاطر خرید اکانت بازی توسط پسر خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار