خبر/

کاهش کم سابقه عرضه مرغ

1402/03/05 - 22:42 - کد خبر: 93196 نسخه چاپی

نصر: کاهش میزان عرضه مرغ در نخستین ماه از سال‌ جاری رکورد زد. آمارها نشان می‌دهد طی یک سال اخیر به طور میانگین هر ماه حدود ۴.۵ هزار تن از میزان عرضه مرغ به بازار کاسته شده است.

به گزارش نصر، کاهش میزان عرضه مرغ در فروردین امسال‌ رکورد زد. بر اساس تازه‌ترین گزارش مرکز آمار، در فروردین امسال بیش از ۷۸.۷ میلیون قطعه انواع طیور زنده به وزن ۱۹۴.۳ هزار تن به کشتارگاه‌های کشور وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.
از این تعداد انواع طیوری که در فروردین وارد کشتارگاه‌های کشور شده، حدود ۷۸ میلیون قطعه لاشه به وزن ۱۴۷ هزار تن قابل استفاده بوده که سهم قابلی توجهی از آن مربوط به ماکیان (مرغ و خروس) است.
از مجموع گوشت انواع طیور قابل مصرفی که در فروردین ماه امسال به بازار عرضه شده سهم ماکیان (مرغ و خروس) معادل ۹۶.۸ درصد، سهم بوقلمون ۰.۱۵ درصد و سهم بلدرچین معادل ۰.۴ درصد است.

تغییرات نقطه‌ای میزان عرضه ماکیان
آمارها نشان می‌دهد میزان مرغ عرضه شده به بازار در فروردین ماه امسال با کاهش قابل تاملی مواجه شده که دست کم طی دو سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
در فروردین امسال حدود ۱۴۳ هزار تن «مرغ و خروس» به بازار عرضه شده که نسبت به موقعیت مشابه خود در سال گذشته بیش از ۲۷ درصد کاهش داشته است.
تغییرات نقطه‌ای میزان عرضه ماکیان (مرغ و خروس) طی یک‌سال اخیر نشان می‌دهد، بیشترین میزان افت عرضه مرغ مربوط به نخستین ماه از سال جاری با شعار «مهار تورم و رشد تولید» بوده، به طوری که میزان مرغ عرضه شده در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل ۲۷.۳ درصد کاهش یافته است.
به بیان دیگر طی یک‌سال اخیر به طور میانگین هر ماه حدود ۴.۵ هزار تن از میزان عرضه مرغ به بازار کاسته شده است.

1

میزان افت ماهانه عرضه مرغ نیز طی دوره مورد نظر رکوردزنی کرده، به طوری که تغییرات ماهانه عرضه مرغ به بازار نشان می‌دهد طی دست کم دو سال اخیر بی‌سابقه بوده است. میزان عرضه ماکیان (مرغ و خروس) در فروردین ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته است.
انتهای پیام/
کاهش کم سابقه عرضه مرغ خبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار