مدیرکل بنیاد مسکن استان آذربایجان شرقی خبر داد:

اتمام اسکان موقت ۳ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده سراب و میانه

1398/09/14 - 08:28 - کد خبر: 8595 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل بنیاد مسکن استان آذربایجان شرقی گفت: امیدواریم تا یک هفته آینده، اسکان موقت ۳ هزار واحد در مناطق زلزله‌زده سراب و میانه به اتمام برسد.

به گزارش نصر به نقل از فارس، حافظ بابا‌پور امروز در گفت‌وگویی اظهار کرد: نزدیک به ۳ هزار واحد مسکونی در اثر زلزله میانه، سراب دچار تخریب ۱۰۰ درصد شده‌اند و ۱۵۰۰ واحد نیز باید تعمیر شوند. 

وی با بیان اینکه تعیین تکلیف اسکان موقت، آواربرداری و شروع کار برای اسکان دائمی جزو وظایف بنیاد مسکن می‌باشد، گفت: تاکنون تعیین تکلیف بالغ بر دو هزار و ۲۰۰ واحد اسکان موقت انجام گرفته است. 

مدیرکل بنیاد مسکن استان خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان هفته، اسکان موقت ۳ هزار واحد به اتمام برسد.

وی با اشاره بر اینکه اسکان موقت به دو شکل پرداخت نقدی و یا درخواست اتاقک ۱۲ متری است، توضیح داد: ۲۵۰ واحد اتاقک ۱۲ متری احداث شده و همچنین ۶۰ کانکس به مردم زلزله‌زده تحویل داده شده است و مابقی به صورت پرداخت نقدی است.

باباپور تصریح کرد: ۱۰۶ روستا در دو شهرستان میانه و سراب دچار آسیب شده است و خوشبختانه آواربرداری از ساعات اولیه آغاز شده است و تاکنون آواربرداری ۱۲۰۰ واحد برداشته شده است.

وی با بیان اینکه عجله‌ای برای آواربرداری نداریم زیرا آواری که برداشته می‌شود باید بلافاصله خانه ساخته شود، گفت: هماهنگی‌های لازم با بانک‌ها جهت اعطای تسهیلات انجام گرفته و پنج بانک در این خصوص فعالیت می‌کند. 

مدیرکل بنیاد مسکن استان افزود: ۲ هزار و ۶۰۰ پرونده تشکیل شده که از آن ۷۰ پرونده به بانک معرفی شده است. 

وی خاطرنشان کرد: ۸۰ مورد پی‌کنی و نزدیک به ۱۰ مورد نیز عملیات فونداسیون انجام گرفته است و همچنین اولین اسکلت در شهرستان سراب احداث شد که نقطه اتصال اسکان موقت به اسکان دائمی می‌باشد.

باباپور با گلایه از برخی افراد در رابطه با مطرح کردن موضوعاتی از قبیل بنیاد مسکن بر تعهدات خود عمل نمی‌کند، بیان کرد: بنیاد مسکن  رکوردی در عملیات اسکان موقت و اسکان دائمی در استان ثبت کرده است و الحمدالله هیچ کم و کاستی در خصوص ماموریت‌های بر عهده خود نداریم.

انتهای پیام/

اتمام اسکان موقت ۳ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده سراب و میانه خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار