نائب رئیس انجمن داروسازان تهران:

فروش داروی گیاهی در عطاری‌ها تخلف است

1401/09/26 - 12:51 - کد خبر: 83399 نسخه چاپی

نصر: نائب رئیس انجمن داروسازان تهران گفت: عطاری‌ها فقط مجاز هستند که گیاهان متفاوت را به صورت فله‌ای یا بسته‌بندی عرضه کنند اما نمی‌توانند به حوزه‌های درمانی ورود کنند و داروهای گیاهی بفروشند.

به گزارش نصر، بهمن صبور افزود: همه مجوزهای داروخانه و حوزه سلامت از سوی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو صادر می‌شود اما عطاری‌ها به هیچ عنوان زیر نظر وزارت بهداشت نیستند و از وزارت صمت مجوز فعالیت دریافت می‌کنند.
وی اظهار داشت: طبق قانون، محل فروش و عرضه داروهای گیاهی داروخانه است و نهادهای نظارتی ورود نمی‌کنند اما این مشکل یک بار برای همیشه باید حل شود زیرا با سلامتی و جان مردم سروکار دارد.
صبور ضمن هشدار به مردم درباره مصرف فرآورده‌های لاغری، ریزش مو و ترک اعتیاد گفت: این فرآورده‌ها حاوی داروهای غیرمجاز هستند و عوارض زیادی دارند کمااینکه گزارش‌ها و شکایات فراوانی نیز از عوارض این فرآورده‌ها به سازمان نظام پزشکی رسیده اما هنوز وزارت صمت ورودی نکرده است.
نائب رئیس انجمن داروسازان تهران تصریح کرد: داروهای گیاهی مجوزدار به هیچ عنوان منع مصرف ندارند و در داروخانه‌ها قابل ارائه هستند ضمن اینکه وزارت بهداشت نیز طب سنتی را از نظر علمی قبول دارد و اکنون کلینیک‌هایی در قالب طب سنتی و زیر نظر وزارت بهداشت در راستای درمان و ارائه دارو فعالیت می‌کنند.
به گفته صبور، برخی عطاری‌ها، فرآورده‌هایی را به صورت کپسول و قرص به صورت فله‌ای عرضه می‌کنند که به هیچ عنوان استاندارد نیستند چون هر دارویی که ادعای درمان دارد باید نشانی تولیدکننده، مشخصات استاندارد، ماده موثر و تاریخ مصرف و انقضا و مجوزهای آن روی بروشور آن چاپ شده باشد که هیچ یک از این موارد رعایت نمی‌شود.
انتهای پیام/ 
فروش داروی گیاهی در عطاری‌ها تخلف است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار