خبر/

ضرورت توسعه شبکه ارتباطی در آذربایجان شرقی

1401/09/10 - 10:06 - کد خبر: 81939 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: باید زیرساخت لازم ارتباطی و مخابراتی به ویژه شبکه فیبر نوری برای سرمایه‌گذاری در استان فراهم شود.

به گزارش نصر، عابدین خرّم در دیدار با معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در حوزه مخابرات و زیرساخت‌های ارتباطی با مشکلات جدی در استان مواجه هستیم افزود: متاسفانه این مشکلات طی سالیان گذشته حل نشده و در این حوزه دچار عقب‌ماندگی هستیم.
وی عدم دسترسی به شبکه‌های ارتباطی در برخی مناطق استان به ویژه نقاط مرزی را از جمله این مشکلات عنوان کرد و گفت: در حال حاضر در همه بخش‌های استان شاهد حرکت و جهش هستیم و بخش ارتباطات هم باید متناسب با این حرکت فعال شود.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت توسعه شبکه‌های ارتباطی و مخابراتی، خواستار همکاری وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات برای افزایش پوشش شبکه فیبر نوری و حل مشکلات چندین ساله این حوزه در استان شد و ادامه داد: ۱۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در استان در حال انجام است،
خرّم همچنین با بیان اینکه تبریز ترمینال ارتباطی در شمال‌غرب کشور است، افزود: تبریز می‌تواند یکی از مراکز داده کشور باشد و در این زمینه آماده هرگونه همکاری با وزارت ارتباطات هستیم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت نیز ایجاد چهار مرکز داده با مشارکت بخش خصوصی در کشور را از جمله برنامه‌های این وزارتخانه در راستای توزیع محتوا و ارتقای زیرساخت‌های ارتباطی اعلام کرد.
امیر محمدزاده لاجوردی با اشاره به سیاست‌های دولت سیزدهم در حوزه ارتباطات به ویژه توسعه شبکه ارتباطات ثابت و فیبر نوری، گفت: وزارت ارتباطات در این زمینه نقش تسهیل‌گری و راهبری دارد و همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره به نقش و جایگاه تبریز در شمال‌غرب کشور گفت: به صورت جدی پیگیر حل مشکلات این استان در حوزه مخابرات و زیرساخت‌های ارتباطی هستیم.
انتهای پیام/
ضرورت توسعه شبکه ارتباطی در آذربایجان شرقی منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار