رونمایی از شاسی‌بلند جدید ب ام و

1401/08/11 - 16:29 - کد خبر: 79417 نسخه چاپی

نصر: ب‌ام‌و عکسی از شاسی‌بلند جدیدش منتشر کرده که می‌گوید قوی‌ترین مدل تولید انبوهی است که در تاریخ این کارخانه ساخته خواهد شد.

به گزارش نصر، این خودرو در زیرمجموعه M ب‌ام‌و ساخته می‌شود و به عنوان گران‌ترین مدل کارخانه از سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه خواهد شد. ب‌ام‌و مدل XM را به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس زیرمجموعه M کارخانه رونمایی کرد.
خودرویی که هفته گذشته معرفی شد، مدل تقویت‌شده‌ای از XM است که با نام «لیبل رد» از مدل معمولی متمایز می‌شود.
ظاهر خودرو فرقی با مدل معمولی ندارد و تنها نوار قرمزی در جلوی پنجره و دور پنجره‌هایش کشیده شده است.XM لیبل رد قوای محرکه هیبرید-الکتریکی دارد که ترکیبی از یک موتور الکتریکی و یک موتور هشت‌سیلندر بنزینی است.
قدرت این قوای محرکه 750 اسب بخار و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعتش حدود پنج ثانیه است. این شاسی‌بلند می‌تواند با نیروی باتری تا 88 کیلومتر حرکت کند. ب‌ام‌و مصرف سوخت این خودرو را 7/ 1لیتر در هر صد کیلومتر اعلام کرده است.
رونمایی از مدل XM به بحث‌های زیادی درباره ظاهر خودرو دامن زد و انتقاد‌هایی را برانگیخت. در واکنش به این انتقاد‌ها اولیو زیپسه، مدیر ب‌ام‌و، ضمن دفاع از سلیقه طراحان کارخانه در مصاحبه‌ای گفت انتخاب ظاهر جنجالی برای بعضی مدل‌های ب‌ام‌و عمدی است و با این کار توجه بیشتری به محصولات ب‌ام‌و جلب می‌شود.
زیپسه همچنین ادعا کرده با وجود بحث‌های زیاد اکثر واکنش‌ها مثبت است.ب‌ام‌و با XM لیبل رد می‌خواهد با مدل‌های گران‌تر بنتلی، لامبورگینی و آستون مارتین رقابت کند. تولید خودرو در کارخانه ب‌ام‌و در آمریکا از پاییز سال 2023 آغاز خواهد شد. قیمت پایه خودرو 185هزار دلار است که بیست‌هزار دلار از مدل معمولی XM گران‌تر است.
انتهای پیام/
رونمایی از شاسی‌بلند جدید ب ام و روزنامه دنیای اقتصاد

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار