نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی:

پروژه خط ۲ مترو تبریز با مشارکت چینی‌ها سرعت می‌گیرد

1401/06/01 - 09:50 - کد خبر: 72407 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه خط ۲ مترو تبریز با مشارکت چینی‌ها سرعت می‌گیرد.

به گزارش نصر، روح‌اله متفکرآزاد پس از نشست مشترک با قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار خط ۲ قطار شهری تبریز و طرف چینی ساخت این پروژه، در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت مترو برای امروز و آینده تبریز، اظهار کرد: در این نشست موضوعاتی که مجلس شورای اسلامی می‌تواند در تامین بودجه و رفع موانع تسریع تکمیل مترو تبریز کمک کند مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
وی با اشاره به اینکه نمایندگان تبریز در مجلس تمام تلاش خود را برای سرعت یافتن این پروژه در جنبه‌های اعتباری و عمرانی به‌کار خواهند گرفت، افزود: این هفته هم جلساتی با مدیران ارشد کشور داریم تا فرآیند بروکراتیک فاینانس چینی‌ها در این پروژه به سرعت تکمیل شده و به نتیجه برسد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قرارگاه خاتم و همکار چینی آنها وعده دادند تا این پروژه با شتاب بیشتری عملیاتی شود، گفت: طرف چینی تضمین کرده تا به شرط اتمام فرآیند اداری، فاینانس این پروژه را به سرعت تزریق کرده و پروژه با شتاب بیشتری تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.
متفکرآزاد، از پیگیری مستقیم استاندار آذربایجان شرقی در طی سریعتر فرآیندهای بروکراتیک تزریق فاینانس به این پروژه خبر داد و خاطرنشان کرد: طرف چینی هم آمادگی لازم دارد تا عملیات اجرایی خط۲ مترو تبریز را با سرعت به اتمام برساند و با تامین تجهیزات لازم در زمان تعیین شده آماده بهره برداری کند.
وی بیان کرد: نمایندگان تبریز در مجلس در زمینه هرگونه توسعه آذربایجان، علی الخصوص توسعه‌های زیربنایی تبریز و استان با اتحاد کامل پیگیری می‌کنند تا بخشی از عقب افتادگی‌های توسعه آذربایجان شرقی جبران شود.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در دوران تحریم ما دوستان خود را شناختیم، ابراز داشت: طبیعتا میزان همراهی کشورها در دوران تحریم با ملت ما در شراکت ما در ایام بعد از آن نیز موثر است.
انتهای پیام/
پروژه خط ۲ مترو تبریز با مشارکت چینی‌ها سرعت می‌گیرد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار