رئیس پلیس فتا مازندران خبر داد:

دستگیری اعضای بزرگترین باند هک اینستاگرام در کشور

1401/05/13 - 15:13 - کد خبر: 70553 نسخه چاپی

نصر: رئیس پلیس فتا مازندران از دستگیری اعضای بزرگترین باند هک ۶۰۰۰ اکانت اینستاگرام در کشور خبر داد.

به گزارش نصر، سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا مازندران گفت: درپی مراجعه چند تن از شهروندان مازندران به مراجع قضائی وانتظامی استان شخصی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری آن‌ها در اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری ازآشنایان و دنبال کننده‌ها می‌کند از این رو موضوع در دستورکار پلیس فتا مازندران قرار گرفت.
او افزود: با ارائه مستندات شکات مشخص شد متهمان با سوءاستفاده از ضعف امنیتی موجود در اکانت آنها، دسترسی به اکانت پیدا کرده و با ارسال پیام‌های جعلی از سایر کاربران تقاضای وجوه می‌کردند.

دستگیری بزرگترین باند هک اینستاگرام در کشور
رئیس پلیس فتا مازندران گفت: با اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد، متهمان ساکن قزوین بوده که با هماهنگی مقام قضائی، کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا مازندران طی عملیاتی پیچیده موفق به شناسایی و دستگیری نامبرده شدند.
او با اشاره به اینکه تاکنون بیش از یک هزار و 485 مالباخته در این پرونده وجود دارد و تعداد شکات نیز در حال افزایش است، افزود: متهمان پس ازانتقال به پلیس فتا مازندران ضمن پذیرش بزه انتسابی و کلاهبرداری ۳۵ میلیارد ریالی، پرده از نحوه اقدامات مجرمانه خود برداشت.
رئیس پلیس فتا مازندران گفت: کاربران فضای مجازی در صورت استفاده از پیام رسان‌ها، تنظیمات امنیتی را انجام دهند و به هیچ عنوان از برنامه‌های ناشناخته استفاده نکنند و برنامه‌های مورد نیاز خود را از منابع معتبر دانلود کنند و از نصب برنامه‌هایی که تحت عناوین افزایش فالور که دسترسی غیرمجاز و غیر متعارف به اطلاعات کاربر می‌گیرد، خودداری کنند.
انتهای پیام/
دستگیری اعضای بزرگترین باند هک اینستاگرام در کشور پایگاه خبری و اطلاع رسانی رکنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار