سخنگوی وزارت صمت خبر داد:

جانشینان خودروهای حذفی

1401/04/28 - 12:43 - کد خبر: 68874 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی وزارت صنعت‌، معدن و تجارت (صمت) ضمن اشاره به حذف تولید خودروهای سمند، تیبا و ساینا از ابتدای مردادماه، جایگزین این خودروها را معرفی و از اعلام خبرهای خوب در حوزه خودرو طی ماه آینده خبر داد.

به گزارش نصر، امید قالیباف ضمن اشاره به گزارش‌ مالی  خودروسازان، اعلام کرد: گزارش‌های مالی شرکت‌های خودرویی نشان می‌دهد این صنعت در خردادماه امسال با ۱۸درصد رشد، رکورددارِ رشد بخش تولید در اقتصاد بوده است. سخنگوی وزارت صمت افزود: هم‌زمان با رشد تیراژ، تولید خودروهای تیبا، سمند و ساینا از ابتدای مرداد متوقف می‌شود و خودروهای نظیر شاهین CVT، آریا، رانا AMT، هایما S۸ و آریسان۲ که ضرایب کیفی بالاتری دارند، جایگزین آنها خواهند شد. وی در رابطه با تعهدات خودروسازان برای سه خودرویی که تولید نمی‌شوند، گفت: جمع این تعهدات کمتر از ۵۰هزار دستگاه است که طبق هماهنگی با سازمان ملی استاندارد، شماره‌گذاری خواهند شد.
این مقام مسوول گفت: خودروسازی طبق ابلاغ دستورالعمل ۸‌ماده‌ای رئیس‌جمهور، در حال گذار پلتفرمی از شکل سنتی به مدرن است و طبق سند تحول خودرو مسیر کیفی‌سازی در سال آینده شتاب بیشتری خواهد گرفت. قالیباف ضمن اشاره به خروج ۱۵ طرح خودرویی از شمول قرعه‌کشی در مرحله اول تخصیص یکپارچه، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو، با توجه به رشد تولید، ۵۰درصد طرح‌های فروش خارج از قرعه‌کشی عرضه شده‌‌اند و این روند تا حذف کامل قرعه‌کشی ادامه خواهد یافت. سخنگوی وزارت صمت ضمن تاکید بر اینکه هدف‌گذاری امسال ایجاد جریان پایدار تولید و ساماندهی عرضه و مدیریت التهاب بازار خودرو است، گفت: رصد قیمت‌ها در بازار نشان می‌دهد شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار هستیم. قالیباف در پایان اعلام کرد: در ماه آینده خبرهای خوبی از صنعت خودرو به اطلاع مردم خواهد رسید.
انتهای پیام/
جانشینان خودروهای حذفی روزنامه دنیای اقتصاد

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار