رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان خبر داد:

موج گرما در راه آذربایجان شرقی

1401/04/25 - 11:37 - کد خبر: 68588 نسخه چاپی

نصر:  رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از افزایش نسبی دمای هوا طی هفته‌ی جاری در استان خبر داد.

به گزارش نصر، محمد امیدفر در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهند که از امروز تا اواخر هفته‌ی جاری با توجه به افزایش نسبی دمای هوا، تداوم موج گرمایی پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند موجب گرمازدگی به‌ویژه در کودکان و سالمندان شود و مصرف آب و برق هم افزایش یابد.
وی ادامه داد: باتوجه به افزایش سرعت وزش باد در برخی ساعات به‌ویژه بعدازظهر احتمال سقوط یا پرتاب اجسام سبک مانند سرشاخه درختان و آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع دور از انتظار نخواهد بود.
وی افزود: توصیه می‌شود از قرار گرفتن در کنار درختان فرسوده و تابلوهای تبلیغاتی و همچنین روشن کردن آتش در جنگل‌ها و مراتع خودداری شود.
رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان در خصوص دمای تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشینه و کمینه دمای تبریز به ترتیب ۳۶ و ۲۴ درجه بود و همچنین دمای فعلی آن نیز ۲۸ درجه‌ است که نسبت به روز گذشته سه درجه افزایش یافته است.
وی در پایان در خصوص خنک‌ترین و گرمترین شهر استان اضافه سراب با دمای ۹ درجه بالای صفر، خنک‌ترین و هادی‌شهر با دمای ۳۸ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان گزارش شده‌ است.
انتهای پیام/
 موج گرما در راه آذربایجان شرقی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار