معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز:

تکلیف اراضی میدان تیر قدیم ارتش مشخص شد

1401/04/15 - 22:02 - کد خبر: 67835 نسخه چاپی

نصر: معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از تصویب طرح تفصیلی میدان تیر قدیم ارتش در کمیسیون ماده ۵ استان و تعیین تکلیف این اراضی پس از سال‌ها بلاتکلیفی خبر داد.

به گزارش نصر، محمد عزتی با اعلام این خبر افزود: اراضی میدان تیر قدیم ارتش واقع در بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی (کمربندی میانی) و حوزه شهرداری منطقه ۳ تبریز، سال ها بصورت بلاتکلیف رها شده و موجب آلودگی بصری و ایجاد برخی معضلات شهری و اجتماعی در این منطقه شده بود، بر همین اساس، تعیین تکلیف این اراضی و ساماندهی آن از سال های گذشته در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته و طرح های پیشنهادی مختلفی برای احیا و بازنگری آن مطرح شده بود و حتی برخی اقدامات زیربنایی از جمله احداث خیابان و جدول‌کشی در آن صورت گرفت اما به دلایل مختلف و بروز برخی مسائل و مشکلات، پیشرفتی در روند اجرای آن حاصل نشد.
وی افزود: سرانجام پس از بررسی های فنی و تخصصی توسط کارشناسان حوزه شهرسازی و معماری و رفع ایرادات و نواقص طرح پیشنهادی، کلیات طرح بازنگری میدان تیر قدیم ارتش در آخرین جلسه کمیسیون ماده ۵ استان در سال جاری به تصویب رسید.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز در تشریح جزئیات این طرح گفت: برابر نقشه مطروحه و نوع کاربری های مندرج آن، در این پروژه سعی شده که سهم شهرداری به کاربری های عمومی از قبیل ورزشی، آموزشی، فرهنگی و همچنین به فضای سبز و پارک اختصاص یابد. به گونه ای که بیش از ۳۵ درصد از مساحت کل این پروژه، به کاربری های مذکور اختصاص داده شده و یک کریدور ۴۰ متری فضای سبز نیز از مجاورت بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی (کمربندی میانی) به صورت عقب‌روی و حریم فضای سبز در طراحی این پروژه مدنظر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: توجه به عدالت در دسترسی به کاربری های عمومی، تاکید بر رعایت حریم سبز و توجه به اصول طراحی منظر از جمله دیگر ویژگی های بارز و شاخصی است که در طراحی این پروژه لحاظ شده است.
عزتی در پایان اظهار کرد: امیدواریم با همکاری ارگان های ذی‌ربط بخصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران با شهرداری تبریز، به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.
انتهای پیام/
تکلیف اراضی میدان تیر قدیم ارتش مشخص شد نصر

ثبت نظر

نمایش 5 نظر

پاسخ   خدایی   9 ماه پیش  

باسلام شهرداری تبریز از خدا بترسین مشکل زمین هارا حل کنید بیشتر اعضا از دنیا رفتن تاکی یک وجب جا زیرخاکی چه جوابی دارین بدن

پاسخ   محسن   11 ماه پیش  

شهرداری دندون تیز کرده برای کل زمین ها

پاسخ   علی   سال پیش  

این زمین ها برای پرسنل ارتشه نه برای شهرداری

پاسخ   علی   5 ماه پیش  

این زمین ها ۲۰ ساله برا ارتشی ها ثبت نام کردن ولی خبری نیست رسیدگی کنن

پاسخ   رضا   سال پیش  

آدام اوله جاخ
دوزه لنن سونرا گورروخ نه چیخدی
پژوهشیار