معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز:

تکلیف اراضی میدان تیر قدیم ارتش مشخص شد

1401/04/15 - 22:02 - کد خبر: 67835
عکس

نصر: معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از تصویب طرح تفصیلی میدان تیر قدیم ارتش در کمیسیون ماده ۵ استان و تعیین تکلیف این اراضی پس از سال‌ها بلاتکلیفی خبر داد.

به گزارش نصر، محمد عزتی با اعلام این خبر افزود: اراضی میدان تیر قدیم ارتش واقع در بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی (کمربندی میانی) و حوزه شهرداری منطقه ۳ تبریز، سال ها بصورت بلاتکلیف رها شده و موجب آلودگی بصری و ایجاد برخی معضلات شهری و اجتماعی در این منطقه شده بود، بر همین اساس، تعیین تکلیف این اراضی و ساماندهی آن از سال های گذشته در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته و طرح های پیشنهادی مختلفی برای احیا و بازنگری آن مطرح شده بود و حتی برخی اقدامات زیربنایی از جمله احداث خیابان و جدول‌کشی در آن صورت گرفت اما به دلایل مختلف و بروز برخی مسائل و مشکلات، پیشرفتی در روند اجرای آن حاصل نشد.
وی افزود: سرانجام پس از بررسی های فنی و تخصصی توسط کارشناسان حوزه شهرسازی و معماری و رفع ایرادات و نواقص طرح پیشنهادی، کلیات طرح بازنگری میدان تیر قدیم ارتش در آخرین جلسه کمیسیون ماده ۵ استان در سال جاری به تصویب رسید.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز در تشریح جزئیات این طرح گفت: برابر نقشه مطروحه و نوع کاربری های مندرج آن، در این پروژه سعی شده که سهم شهرداری به کاربری های عمومی از قبیل ورزشی، آموزشی، فرهنگی و همچنین به فضای سبز و پارک اختصاص یابد. به گونه ای که بیش از ۳۵ درصد از مساحت کل این پروژه، به کاربری های مذکور اختصاص داده شده و یک کریدور ۴۰ متری فضای سبز نیز از مجاورت بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی (کمربندی میانی) به صورت عقب‌روی و حریم فضای سبز در طراحی این پروژه مدنظر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: توجه به عدالت در دسترسی به کاربری های عمومی، تاکید بر رعایت حریم سبز و توجه به اصول طراحی منظر از جمله دیگر ویژگی های بارز و شاخصی است که در طراحی این پروژه لحاظ شده است.
عزتی در پایان اظهار کرد: امیدواریم با همکاری ارگان های ذی‌ربط بخصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران با شهرداری تبریز، به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.
انتهای پیام/

پژوهشیار