بایدن می‌خواهد ایران را خشنود کند

1401/03/31 - 12:03 - کد خبر: 66218 نسخه چاپی

نصر: مایک پمپئو، وزیر امور خارجه دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در گفت‌‌‌‌‌‌‌‌وگو با برنامه «آینده صبح یکشنبه» شبکه آمریکایی «فاکس‌‌‌‌نیوز» مدعی شد که مذاکرات دولت بایدن با جمهوری اسلامی ایران درباره برجام، ثبات منطقه غرب آسیا را بر باد خواهد داد و همه را در معرض خطر قرار می‌دهد.

به گزارش نصر، وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده آمریکا که اخیرا با حضور در برنامه‌‌‌‌های تلویزیونی علیه جمهوری اسلامی ایران نفرت‌‌‌‌پراکنی می‌کند، گفت بایدن با تلاش برای دستیابی به توافق هسته‌‌‌‌ای جدید با ایران که بزرگ‌ترین تهدید در منطقه به حساب می‌‌‌‌آید، ثبات در منطقه غرب آسیا را نادیده گرفته است. پمپئو با انتقاد از توافق هسته‌‌‌‌ای ایران ادامه داد که دولت بایدن همان موقع «گند زد» که تصمیم به عقب‌‌‌‌نشینی از توافقات آبراهام و بازگشت به توافق هسته‌‌‌‌ای «احمقانه» ایران گرفت که این باعث بالاتر رفتن قیمت‌های انرژی در آمریکا و «سخت‌‌‌‌تر شدن زندگی برای تمامی مردم آمریکا شد.»
وی در این خصوص گفت: «ثباتی که ما در طول دوران چهارساله خود به وجود آوردیم هم‌‌‌‌اکنون بر باد رفته است. آنها همه ما را در معرض خطر قرار داده‌‌‌‌اند.»
پمپئو تاکید کرد در حالی که دولت بایدن امیدوار است تا ایران را خشنود کند، احتمال این وجود دارد که ایران تنگه هرمز را مسدود کند و موجب بالاتر رفتن بیشتر قیمت‌های انرژی شود.
پمپئو در ادامه تصریح کرد که تلاش‌های دولت بایدن برای دستیابی به توافق هسته‌‌‌‌ای با ایران ممکن است بر روابط بین ایالات متحده و سایر کشورهای منطقه نیز تاثیر بگذارد.
انتهای پیام/
بایدن می‌خواهد ایران را خشنود کند روزنامه دنیای اقتصاد

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار