رییس‌جمهور آذربایجان:

با ارمنستان در مورد کریدور زنگزور به توافق رسیدیم

1401/03/03 - 14:29 - کد خبر: 63641 نسخه چاپی

نصر: الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان در تماسی تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت که آنها با ارمنستان بر سر افتتاح کریدور زنگزور از جمله ساخت راه آهن و بزرگراه به توافق رسیده‌اند.

به گزارش نصر، رئیس جمهور آذربایجان گفت که باکو و ایروان بر سر افتتاح کریدور زنگزور از جمله ساخت راه آهن و بزرگراه به توافق رسیده‌اند.

الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان در تماسی تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت که آنها با ارمنستان بر سر افتتاح کریدور زنگزور از جمله ساخت راه آهن و بزرگراه به توافق رسیده‌اند.

وی ضمن ارائه اطلاعاتی درباره دیدارش با چارلز میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا و نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان در بروکسل گفت که در این دیدارها تهیه توافق‌نامه صلح بین ارمنستان و آذربایجان، عادی سازی روابط دو کشور، گشایش کریدورهای حمل و نقل و تعیین مرزها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علی‌اف این دیدار را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت که توافق‌نامه‌ای مبنی بر تشکیل کمیسیون دولتی تعیین مرزهای آذربایجان و ارمنستان امضا شد. طرفین در مورد افتتاح کریدور زنگزور از جمله ساخت راه‌آهن و بزرگراه نیز به توافق رسیده‌اند.

اردوغان نیز ضمن تشکر از اطلاع‌رسانی علی‌اف، از نتایج مثبت به دست آمده در این دیدار ابراز خرسندی کرد.

اردوغان و علی‌اف با تاکید بر اهمیت برقراری هر چه سریعتر صلح در منطقه، در مورد مسائل مربوط به روابط ترکیه و آذربایجان نیز گفت‌وگو کردند.

انتهای پیام/
با ارمنستان در مورد کریدور زنگزور به توافق رسیدیم منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار