رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان:

کاهش کیفیت هوای شهرهای صنعتی آذربایجان‌شرقی تشدید می‌شود

1400/09/01 - 09:46 - کد خبر: 54611 نسخه چاپی

نصر: رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به تداوم پایداری جو، آلودگی هوا در شهرهای صنعتی استان به ویژه محدوده کلانشهر تبریز تشدید می‌شود.

به گزارش نصر، محمد امیدفر، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه پایداری هوا تا بعد از ظهر سه شنبه ادامه خواهد داشت، افزود: این وضعیت موجب تداوم انباشت و افزایش غلظت آلاینده های جوی می شود.
وی اظهار داشت: با پایدار ماندن این وضعیت و افزایش آلودگی هوا، شرایط ناسالمی برای تمام گروه های سنی ایجاد می شود و در برخی مناطق کاهش دید و کیفیت هوا، بیشتر بروز می کند.
رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی توصیه کرد، تمامی گروه های سنی به ویژه کودکان، سالمندان و بیماران قبلی و تنفسی در این مدت از تردد غیرضروری در سطح شهر به ویژه مناطق آلوده خودداری کنند.
امیدفر، همچنین خواستار مدیریت کاهش تردد خودروها، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه تبریز و اجتناب از فعالیت های فیزیکی و ورزشی در فضای باز شد.
آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.
در کلان شهر ۱.۸ میلیون نفری تبریز هشت ایستگاه سنجش کیفیت هوا وجود دارد.
انتهای پیام/
کاهش کیفیت هوای شهرهای صنعتی آذربایجان‌شرقی تشدید می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار