رئیس فدراسیون کشتی؛

کشتی فرنگی ما حرف اول را در دنیا می زند/ در کشتی آزاد عقب هستیم

1400/08/30 - 13:37 - کد خبر: 54573 نسخه چاپی

نصر: رئیس فدراسیون کشتی گفت: برای ما کشتی آزاد و فرنگی ندارد و من اگر هر کاری برای آزادکاران انجام بدهم برای فرنگی کاران هم انجام خواهم داد.

به گزارش نصر، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در جلسه تیم‌های صعود کننده به مرحله نیمه نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور گفت: از تمامی دوستان که در لیگ سرمایه گذاری کرده‌اند تشکر می‌کنم. لیگ در زمان ریاست یزدانی خرم جان گرفته بود و در شرایط خوبی برگزار می‌شد اما در چند سال گذشته، لیگ رو به افول رفت و ما سعی کردیم تا در شرایط کرونایی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به هر نحوی که بود دوباره لیگ را زنده کنیم که امسال در این کار بسیار موفق تر بودیم.
وی ادامه داد: اینکه به خاطر کشتی گیران ملی پوش و شرکت در رقابت‌های جهانی و المپیک، بخواهیم لیگ کشتی را کوچک یا از بین ببریم کار غلطی است چراکه مدال آور رقابت‌های جهانی از امتیازات و پاداش‌های آن منتفع می‌شود اما دیگر کشتی گیران باید حداقل یک منابع اقتصادی برای ادامه راه داشته باشند.
دبیر تصریح کرد: از طرفی لیگ اجازه این را می‌دهد تا سایر مدعیان نیز خود را مطرح کنند و علاقمندان به کشتی نیز به سالن‌ها بیایند.
دبیر تصریح کرد: می‌توانستیم میزبانی مرحله پایانی لیگ را به استان‌ها ببریم اما شرایط سالن ۱۲ هزار نفری و پخش زنده آن از شبکه سه و ورزش سیما و اینکه کشتی بیشتر دیده شود برای ما مهم است و به همین دلیل پیشنهاد ما برگزاری مسابقات در این سالن بود.
رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: شرایط کرونا خیلی بهتر شده و ما از حضور تماشاگران در سالن کشتی استقبال می‌کنیم چراکه یکی از سه ضلع کشتی کشور تماشاگران و علاقمندان به آن هستند.
وی در مورد کشتی فرنگی تصریح کرد: در سال‌های نه چندان دور کشتی فرنگی ما دیده نمی‌شد اما الان ما حرف اول را در جهان می زنیم اما در کشتی آزاد واقعیت این است که عقب هستیم و باید خود را به سطح اول جهان برسانیم که نیاز به وقت و کار دارد.
دبیر تصریح کرد: برای ما کشتی آزاد و فرنگی ندارد و من هر کاری که برای آزاد انجام بدهم برای فرنگی هم انجام خواهم داد و حتی باید تیم فرنگی ما بیشتر از این پیشرفت کند و محکم جلو برود.
رئیس فدراسیون کشتی در پایان خاطرنشان کرد: فینال رقابت‌های لیگ همیشه با حاشیه‌هایی همراه بوده، از داوران می‌خواهم که بهترین قضاوت‌ها را داشته باشند و از مسئولان و مربیان تیم‌ها هم می‌خواهم که به حاشیه‌ها دامن نزنند و اگر اتفاقی نیز رخ داد، صبور باشند.
انتهای پیام/
کشتی فرنگی ما حرف اول را در دنیا می زند/ در کشتی آزاد عقب هستیم خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار