خبر/

افت ۲۸ درصدی تولیدی خودرو در ژاپن

1400/08/09 - 13:42 - کد خبر: 53366 نسخه چاپی

نصر: وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن در گزارشی اعلام کرد که تولید کلی صنعتی این کشور نسبت به ماه آگوست ۵.۴ درصد کاهش داشته است.

به گزارش نصر، تولید صنعتی ژاپن در ماه سپتامبر به پایین‌ترین سطح خود در 13 ماه گذشته رسید که شدیدترین کاهش در صنعت خودروی این کشور به دلیل کمبود جهانی برخی قطعات بود.
وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن در گزارشی اعلام کرد که تولید کلی صنعتی این کشور نسبت به ماه آگوست 5.4 درصد کاهش داشته است.
تولید صنعت خودرو در ماه گذشته به میزان قابل توجهی 28.2 درصد کاهش یافت و به پایین ترین حد خود از آوریل 2020 رسید. این وزارتخانه کاهش کنونی را به کمبود جهانی نیمه هادی‌ها مرتبط می‌داند که در ماه‌های اخیر تولیدکنندگان را در حوزه‌هایی مانند لوازم الکترونیکی خانگی و خودرو با مشکل مواجه کرده است.
خودروسازان در سرتاسر جهان گزارش کرده‌اند که در سال جاری کاهش شدیدی در درآمد داشته‌اند، به طوری که تولید خودرو در بریتانیا در ماه آگوست 27 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
وضعیت ژاپن نیز به دلیل مشکلات زنجیره تامین بدتر شده است که ناشی از شیوع جدید کووید است. به طور کلی، حجم تولید خودرو ژاپن برای سه ماه متوالی کاهش یافته است.
با این حال، این وزارتخانه به دلیل بهبود وضعیت اقتصادی در ویتنام و مالزی، جایی که بسیاری از کارخانه‌های قطعات ژاپن و خطوط مونتاژ در آن واقع شده‌اند، در ماه‌های اکتبر تا نوامبر بهبودی در رشد صنعتی پیش‌بینی می‌کند.
انتهای پیام/
افت ۲۸ درصدی تولیدی خودرو در ژاپن منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار