پیش از ظهر امروز صورت گرفت؛

جزئیات اعتراض کارگران به سوءمدیریت در گروه ماشین سازی تبریز

1400/08/08 - 23:39 - کد خبر: 53335 نسخه چاپی

نصر: گروه ماشین سازی تبریز امروز شاهد تجمع اعتراضی کارگران خود نسبت به ادامه روند سوءمدیریت در این کارخانه معظم بود.

به گزارش نصر، کارگران گروه ماشین سازی تبریز پیش از ظهر امروز در اعتراض به روند مدیریتی این کارخانه مقابل ساختمان اداری تجمع کردند. کارگران معترض به سوءمدیریت در کارخانه ماشین سازی تبریز، مدیرعامل و برخی معاونان، مدیران و مشاوران وی را نیز از دفتر کار خودشان اخراج کردند.
 
کارگران معترض گروه ماشین سازی تبریز پس از پادرمیانی مدیران میانی این کارخانه و برای حفظ روند تولید و منافع گروه ماشین سازی، پس از اعلام اعتراضات خود به داخل سالن های تولید بازگشته و کار خود را از سر گرفتند.
 
اصغر نورآیین، مدیرعامل گروه ماشین سازی تبریز پس از این واقعه گفت: موضوع خاصی نبود و کارگران هر از گاهی چیزی را بهانه کرده و اعتراض می کنند، ما به دلیل نداشتن مجوز استخدام از کارگران بازنشسته دعوت به کار مجدد کرده بودیم که عده ای به این امر اعتراض داشتند، مورد خاصی نبود! معمولا برخی ها به کار نکردن و حقوق گرفتن عادت کرده اند و موقعی که تحت فشار قرار می گیرند، معترض می شوند و مسائل را بزرگ می کنند.
 
وی در پاسخ به این سوال خبرنگار نصر که چطور با اینکه بیان می کنید مجوز استخدام ندارید، اما در ماه های اخیر دهها نفر جدید را استخدام کرده اید، توضیح داد: باید به جای مدیرانی که بازنشسته می شوند، بالاخره مدیران جدیدی بیاوریم و نیروی متخصص در شرکت کم شده است و متاسفانه این طور مسائل همیشه در ماشین سازی هست.
 
رسانه خبری-تحلیلی نصر این موضوع را تا حصول نتیجه روشن پیگیری می کند.
 
به گزارش نصر، گروه ماشین سازی تبریز یکی بزرگترین صنایع راهبردی و مادر کشورمان است که پس از سال ها جمود مدیریتی در سازمان خصوصی سازی، با پیگیری مداوم رسانه ها، نخبگان صنعتی و نمایندگان مجلس و با ورود قوه قضائیه به پرونده تخلفات واگذاری آن، دوباره و پس از سال ها بلاتکلیفی مدیریتی به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) بازگشت.
 
گروه ماشین سازی تبریز به عنوان یک صنعت با فناوری پیشرفته و دانش بنیان نقش ویژه ای در توسعه صنعتی ایران طی دهه های اخیر داشته و هیچ گونه سوءمدیریتی در آن پذیرفته نشده است.
 
انتهای پیام/
جزئیات اعتراض کارگران به سوءمدیریت در گروه ماشین سازی تبریز نصر

ثبت نظر

نمایش 6 نظر

پاسخ   لیلی   3 ماه پیش  

ملت ایران عادت کرده کارنکنه پول بگیره هرکی کارکنید و تلاش،صدتا بهش انگ میزنن این خاصیت کارگر جماعت هست

پاسخ   علی   3 ماه پیش  

البته چیزی که ابدا در این مجموعه وجود ندارد دانش بنیانی هست

پاسخ   ف فر   3 ماه پیش  

آقای نور آیین نزدیک ۸۰ نفر استخدام کرده که حدود ۱۰ نفر آن مدیر وبقیه در جاهایی که نیاز نبوده وکلا ستادی می باشند وحتی یک نفر بازنشسته ماشین سازی بین آنها وجود ندارد وهیچ برنامه مدونی برای خارج کردن شرکت از بهران نداردوفقط تفرقه می اندازد

پاسخ   ف ف   3 ماه پیش  

متاسفانه نه خود مدیر عامل ونه ۱۵ مدیر ومشاوری که آورده کار بلد نیستند وهر کدام بالای ۲۵ میلیون دریافتی دارند واز روزی که آمده موجب بدهکاری بیشتر ماشین سازی شده است اگر با این منوال برود باید ماشین سازی را به طلب کارها وپیش فروشها داد

پاسخ   محمد   3 ماه پیش  

برای وارد کردن مدیر مجوز داشتند برای کارگر نه؟

پاسخ   محمد   3 ماه پیش  

عبارات آخر گزارش خبری شما صد درصد غلط است، چون صنعتی که پنجاه سال قبل ، آنهم با تکنولوژی بلوک شرق ایجاد شده است نمی تواند دارای فن آوری پیشرفته و دانش بنیان باشد . ولی این درست است که ماشین سای، نقش مهمی در توسعه صنعتی شمال‌غرب و حتی کشور داشته است
عبارت «گروه ماشین سازی تبریز به عنوان یک صنعت با فناوری پیشرفته و دانش بنیان است» غلط است
پژوهشیار