کارشناس فناوری اطلاعات:

بلاک چین، سیستمی تاثیرگذار در کاهش خطاهای عمدی و سهوی انسانی است

1400/07/19 - 16:01 - کد خبر: 52289 نسخه چاپی

نصر: یک کارشناس فناوری اطلاعات، بلاک چین را سیستمی تاثیرگذار در کاهش خطاهای عمدی و سهوی انسانی مطرح کرد.

به گزارش نصر، مرتضی مختاری در گفت‌وگوی تلویزیونی در خصوص سیستم بلاک‌چین اظهار کرد: امروزه تاثیرگذاری زنجیره های بلوکی (blockchain)  در اقتصاد انکار ناپذیر است، بلاک چین در اوج شفافیت امکان فعالیت مشترک و به نوعی  امکان فعالیت تعاونی را فراهم و از کلاهبرداری جلوگیری کرده و دستاوردهای فعالیت هارا برای همه دست اندرکاران به اشتراک می‌گذارد.
وی گفت: هر جایی که خطاهای عمدی و سهوی انسان می‌تواند در نتیجه عمل، تاثیر داشته باشد، سیستم بلاکچین گزینه مناسبی برای پیشگیری و جبران خطاهاست. سیستم‌های بیمه، بانکی، قضایی، مدیریت دارایی، ثبت آثار هنری، خیریه ها و غیره  همگی می‌توانند از مزایای بلاکچین بهره‌مند شوند.
وی افزود: آثار هنری از جمله نقاشی و موسیقی می‌توانند از طریق سیستم بلاکچین ثبت شوند و سوابق آنها قابل دستکاری نباشد؛ در عین حال برای عموم نیز قابل دسترس باشند.
مختاری ادامه داد: از جمله موارد کاربرد بلاکچین سیستم زنجیره تامین بوده چرا که می‌توان از مرحله اولیه تولید تا مصرف نهایی تمامی مراحل را ثبت کرد.
وی تاکید کرد: اغلب مردم بلاکچین را محدود به ارزهای دیجیتال و در صدر آنها، بیت کوین می‌دانند، در صورتی که این شبکه ویژگی های بارز فراوانی دارد.
انتهای پیام/
 بلاک چین، سیستمی تاثیرگذار در کاهش خطاهای عمدی و سهوی انسانی است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار