مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:

پیشگیری و مدیریت آنفلوانزای پرندگان موضوعی فرابخشی است

1398/08/04 - 14:42 - کد خبر: 4933 نسخه چاپی

نصر:مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان شرقی، پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای پرندگان را موضوعی فرادستگاهی دانست و افزود: تمام دستگاه‌های مسئول در این حوزه، باید توجه ویژه‌ای نسبت به این موضوع داشته باشند.

به گزارش نصر به نقل از مهر،مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان شرقی، پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای پرندگان را موضوعی فرادستگاهی دانست و افزود: تمام دستگاه”های مسئول در این حوزه، باید توجه ویژه”ای نسبت به این موضوع داشته باشند.

مرتضی محمدزاده در جلسه ستاد پیشگیری از آنفلوآنزای پرندگان که با حضور معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری این جلسه، هماهنگی دستگاه”های دخیل در امر پیشگیری از آنفلوآنزا در آستانه فصل سرما است.

وی با بیان اینکه ویروس هوشمند و پایدار آنفلوآنزا در فصل سرما به سرعت گسترش می یابد، ادامه داد: بحث پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا، موضوعی فرادستگاهی است و با توجه به اینکه آذربایجان شرقی در زمینه تولید گوشت دام و طیور جزو استان”های برتر کشور است، توجه ویژه دستگاه”های مسئول به موضوع پیشگیری از شیوع این بیماری دوچندان است.

ماکنعلی، معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور نیز در این جلسه با اشاره به رتبه هفتم و نهم جمهوری اسلامی ایران در تولید مرغ و تخم مرغ، اظهار کرد: کشور ما از جمله کشورهای استراتژیک در بحث امنیت غذایی و تولیدات گوشتی است و به همین دلیل باید سیاست”های پیشگیرانه در اولویت دستگاه”های مسئول قرار گیرد تا از تحمیل هزینه”های غیرضروری به اقتصاد کشور جلوگیری شود.

بهداد، مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی نیز با اشاره به موقععیت حساس استان و قرار گرفتن آن در مسیر مهاجرت پرندگان، عنوان کرد: خوشبختانه هیچ نگرانی خاصی در استان وجود ندارد و از سال”های گذشته با اتخاذ تدابیر مناسب و علمی، توانسته”ایم میزان تلفات طیور به دلیل آنفلوآنزای پرندگان را به حداقل ممکن و نزدیک صفر برسانیم.

انتهای پیام/

پیشگیری و مدیریت آنفلوانزای پرندگان موضوعی فرابخشی است نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار