شمار ورزشکاران پارالمپیکی ایران به ۶۲ رسید

1400/04/06 - 11:33 - کد خبر: 46432 نسخه چاپی

نصر: سرپرست کاروان ایران در بازی‌‎های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از افزوده شدن یک سهمیه دیگر در رشته دو و میدانی زنان خبر داد. کاروان پارالمپیکی ایران با ۶۲ ورزشکار به توکیو خواهد رفت.

به گزارش نصر، «هادی رضایی» در این خصوص گفت: با توجه به رایزنی صورت گرفته از سوی کمیته ملی پارالمپیک و ستاد بازی‌ها و با توجه به سیاست اجرایی پارالمپیک در خصوص قهرمانان آسیا، الناز دارابیان، ملی‌پوش تیم دو ومیدانی زنان به توکیو اعزام خواهد شد.
رضایی با یادآوری اولویت‌های اعزام ورزشکاران به پارالمپیک افزود: دارابیان به عنوان قهرمان بازی‌های پاراآسیایی و قرار داشتن در اولویت چهارم اعزام، به جمع کاروان توکیو ۲۰۲۰ افزوده شد.
بر این اساس کاروان ایران تا این لحظه با ۶۲ ورزشکار در بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ شرکت خواهد کرد. 
براساس سیاست کیفی‌گرایی که از سوی کمیته ملی پارالمپیک در دستور کار قرار گرفته، ملاک اعزام به توکیو کسب سهمیه نیست بلکه ورزشکاران در چهار اولویت اعزام خواهند شد. سه اولویت نخست شامل ورزشکاران و تیم‌هایی است که توانایی رسیدن به سکو را دارند و اولویت چهارم نیز شامل ورزشکاران و تیم‌هایی خواهد شد که در بازی های پاراآسیایی شانس مدال طلا هستند. تیم بسکتبال با ویلچر و الناز دارابیان مصداق اولویت چهارم به شمار می‌رود. 
پارالمپیک توکیو از دوم تا چهاردهم شهریورماه در کشور ژاپن برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
شمار ورزشکاران پارالمپیکی ایران به ۶۲ رسید خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار