خبر/

علت عدم برگزاری انتخابات در برخی شهر و روستاهای آذربایجان‌شرقی

1400/03/30 - 10:44 - کد خبر: 46028 نسخه چاپی

نصر: رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان‌شرقی از عدم برگزاری انتخابات شوراها در برخی شهر و روستاهای استان خبر داد.

به گزارش نصر، جعفر راستی در گفت و گو با خبرنگار از برگزار نشدن انتخابات شوراها در برخی شهرها و روستاهای استان به دلیل نرسیدن تعداد نامزدهای عضویت در این شوراها به حد نصاب لازم خبر داد.
وی اظهار داشت: بر اساس قانون، تعداد داوطلبان برای عضویت در شوراهای شهر و روستا نباید مساوی یا کمتر از تعداد اعضای این شوراها باشد.
راستی ادامه داد: در غیر این صورت به دلیل عدم به حد نصاب رسیدن تعداد داوطلبان رای گیری در حوزه انتخابیه مربوطه صورت نمی گیرد که بر همین اساس روز گذشته انتخابات شوراها در تعدادی از شهرها و روستاهای آذربایجان شرقی برگزار نشد.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان‌شرقی خاطر نشان کرد: سیس و کوزه کنان دو شهر از استان آذربایجان شرقی و شهرستان شبستر بودند که به همراه تعدادی از روستاها مانند روستای نظرلوی شبستر به همان دلیل نرسیدن تعداد داوطلبان به حد نصاب لازم، در ۲۸ خرداد انتخابات شوراهای شهر و روستا در آنها برگزار نشد.
گزارش فارس حاکی است، حسین عبداللهی فرماندار شهرستان شبستر  گفت:  از ۱۱ شهر شهرستان شبستر، تعداد ۹ شهر و از ۷۳ روستا، تعداد ۶۱ روستا حائز برگزاری انتخابات شوراها بودند که شهرهای کوزه کنان و سیس و ۱۲ روستا در سه بخش شهرستان بدلیل انصراف تعدادی از نامزدها فاقد حدنصاب لازم برای برگزاری انتخابات بودند.
انتهای پیام/
علت عدم برگزاری انتخابات در برخی شهر و روستاهای آذربایجان‌شرقی خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار