رونمایی خودروساز چینی از موتور هیبریدی

1400/03/27 - 10:43 - کد خبر: 45828 نسخه چاپی

نصر: «قوای محرکه دوگانه هوشمند» موتور چانگان که به برند بلو کُر [هسته آبی] معروف است، بعد از ۶ سال آزمایش، رونمایی شد.

به گزارش نصر، قوای محرکه دوگانه هوشمند یا iDD در نمایشگاه خودروی شهر چونچینگ [محل ساختمان مرکزی و کارخانه‌های چانگان] در مرکز نمایشگاه ملی یوالای به نمایش درآمد. این خودروساز دولتی در چین بدون هیچ عجله و شتابی روی طراحی خودروهای هیبریدی کار کرد و با تست‌های مختلف به تدریج بر مشکلات و معضلات فنی آن فائق آمد. چانگان باور دارد که قوای محرکه هیبریدی این شرکت که یک سامانه دوگانه برقی-بنزینی هوشمند است همه نیازهای مشتری را برآورده می‌کند و برای «همه سرعت ها»،‌ «همه سناریوها» و «همه دماها»، «در هر زمان» مناسب است.به گفته این خودروساز چینی، این قوای محرکه، کیفیت بالا را در همه شرایط تضمین می‌کند، هم در شروع و در سرعت پایین، هم در هنگام سبقت گرفتن و حتی در بالاترین سرعت حین مسابقه، کیفیتی یکنواخت و تضمین شده دارد.
علاوه بر این، چانگان می‌گوید این قوای محرکه، هم در شهر و ترافیک کیفیت بالایی دارد هم در مسافرت‌های طولانی. مصرف بنزین آن در هر ۱۰۰ کیلومتر ۵ لیتر است و زمانی که در حالت «فقط برقی» قرار دارد ۱۳۰ کیلومتر را به راحتی می‌پیماید. به بیان دیگر با هر بار شارژ کامل و با یک باک بنزین، این قوای محرکه می‌تواند خودرو را تا هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه ببرد.
موتور هیبریدی iDD از برند بلو کُر متعلق به کمپانی خودروسازی چانگان عملکردی ایمن و ثابت در دماهای بسیار بالا و بسیار پایین دارد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این قوای محرکه هیبریدی امکان آپ دیت کردن نرم‌افزار اینترنتی آن است و مشتریان بدون مراجعه به نمایندگی و از طریق اینترنت [مثل اپلیکیشن‌های موبایلی] آخرین تغییرات و بهبودها را دریافت می‌کنند. چانگان در فیلیپین چند محصول خود را از جمله آلسوین، ایدوی برقی ۴۶۰، سی اس ۳۵ پلاس، سی اس ۷۵ پلاس و سی اس ۹۵ عرضه کرده است.
انتهای پیام/
رونمایی خودروساز چینی از موتور هیبریدی روزنامه دنیای اقتصاد


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار