بوی بهبود در اوضاع جهان هوانوردی؛

رشد تعداد هواپیماهای تحویل شده توسط ایرباس/ سفارش‌های ایرباس نسبت به سال گذشته افزایش یافت

1400/02/19 - 14:29 - کد خبر: 43558 نسخه چاپی

نصر: تعداد هواپیماهای تحویل شده توسط ایرباس در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ رشد قابل توجهی داشته است.

به گزارش نصر، بر اساس آمار منتشر شده توسط شرکت هواپیماساز اروپایی ایرباس، این شرکت در ماه آوریل سال جاری میلادی ۴۵ فروند هواپیما به مشتریان خود تحویل داده است. هرچند این تعداد نسبت به ماه مارس کاهش یافته، اما نسبت به ماه آوریل سال ۲۰۲۰ رشد قابل توجهی داشته است.
آنطور که سایت «سیمپل‌فلایینگ» نوشته است، این ۴۵ فروند هواپیما به ۳۰ مشتری در سراسر جهان تحویل داده شده است. با حساب این هواپیماها، ایرباس تاکنون در سال ۲۰۲۱، ۱۷۰ فروند هواپیما به ۵۵ مشتری تحویل داده است. همچنین در این ماه این شرکت موفق شده ۴۸ سفارش جدید برای خرید هواپیما دریافت کند.
در ماه آوریل سال ۲۰۲۰، تنها ۱۴ فروند ایرباس شامل مدل‌های A۳۲۰، A۳۳۰ و A۳۵۰ تحویل مشتریان شده و تنها ۹ سفارش جدید خرید هواپیما از ایرباس دریافت شده بود. بنابراین به طور کلی می‌توان گفت که اوضاع در سال ۲۰۲۱ برای صنعت هوانوردی بهبود یافته است. ماه گذشته، شرکت ایرباس گزارش داد که سود خالص فصل اول این شرکت ۳۶۲ میلیون یورو بوده است و این به معنای ۳ فصل پشت سر هم با سود مثبت است. این در حالی است که ایرباس در فصل اول سال ۲۰۲۰ زیانی معادل ۴۸۱ میلیون یورو ثبت کرده بود.
گفتنی است هواپیماهای تحویل شده در ماه آوریل توسط ایرباس شامل A۲۲۰-۳۰۰, A۳۲۰neo, A۳۲۱ceo, A۳۲۱neo, A۳۳۰-۹۰۰ و A۳۵۰-۹۰۰ می‌شود که به مشتریانی چون دلتاایر، جت بلو، ایربالتیک، ایندی‌گو، تپ‌ایر، چاینا ساوترن، فرانتیر، فلای‌ناس، ایر کایرو، جونایو ایرلاینز، پگاسوس، گوایر، ایرعربیا، آمریکن ایرلاینز. چاینا ایسترن، ترکیش ایرلاینز. کتی پسیفیک، کورس ایر، ایرفرانس، و ایرچاینا تحویل داده شده است.
انتهای پیام/
رشد تعداد هواپیماهای تحویل شده توسط ایرباس/ سفارش‌های ایرباس نسبت به سال گذشته افزایش یافت منابع محلی


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار