گزارش/

ثروت میلیاردی داروسازان کرونا

1399/10/06 - 11:22 - کد خبر: 34644 نسخه چاپی

نصر: طبق اعلام فوربس، از زمان شیوع کرونا ۵۰فرد فعال در حوزه بهداشت و درمان به جمع میلیاردرهای جهان پیوسته‌اند که مدیران شرکت‌های داروسازی حضور پررنگی در این فهرست دارند.

به گزارش نصر، کرونا به اقتصادهای جهانی آسیب زیادی زده است و کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول از بحران کرونا به‌عنوان بزرگ‌ترین بحران اقتصادی معاصر پس از رکود بزرگ نام برده است. با این حال برخی از ثروتمندان از وضعیت فعلی سود برده‌اند و تنها در یک سال اخیر ثروتمندان آمریکایی موفق به افزودن یک تریلیون دلار دیگر به ثروت خود شده‌اند.
طبق اعلام فوربس، از زمان شیوع کرونا ۵۰ فرد فعال در حوزه بهداشت و درمان به جمع میلیاردرهای جهان پیوسته‌اند که مدیران شرکت‌های داروسازی حضور پررنگی در این فهرست دارند. با توجه به شیوع کرونا و افزایش تقاضا برای تجهیزات پزشکی و دارویی، حساب بانکی این افراد به کلی دگرگون شده است. اکنون ثروت اوگور شاهین، مدیرعامل شرکت بایون‌تک به ۲/ ۴میلیارد دلار رسیده است. استفان بانسل، مدیرعامل شرکت دارویی مدرنا نیز اکنون ۱/ ۴میلیارد دلار ثروت دارد. بیشتر ثروتمندان جدید کرونایی شهروندان چین و آمریکا هستند و حدود ۸۰ درصد فهرست از این دو کشور تشکیل شده است. اکنون ثروت دو وای‌مین که حدود یک‌چهارم تولید واکسن چین را در اختیار دارد به ۱/ ۴میلیارد دلار رسیده است.
هو‌کان،مدیر‌عامل شرکت کنتک‌مدیکال سیستمز که تولیدکننده تجهیزات پزشکی است نیز از ۹/ ۳میلیارد دلار عبور کرده است. مدیران شرکت‌های دارویی اروپایی نیز از این قافله عقب‌نمانده‌اند: سرجیو استیوانتو، مدیر گروه استیوانتو هم به لطف تقاضا برای تجهیزات دارویی در ایتالیا به ۸/ ۱میلیارد دلار ثروت دست پیدا کرده است. 
انتهای پیام/
ثروت میلیاردی داروسازان کرونا روزنامه دنیای اقتصاد

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار