معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز؛

تبریز صلاحیت کاندیداتوری شهر فعال را دارد

1399/08/05 - 11:09 - کد خبر: 29560 نسخه چاپی

نصر: معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز گفت: بیش از ۱۵۰ ست ورزشی برای ورزش شهروندان ما فعال شده است.

به گزارش نصر، طرح «شفا» مخفف شهرهای فعال ایران است که به دنبال طراحی و بازسازی شهر به سمتی است که از فعالیت‌های فیزیکی شهروندان حمایت کند. شهر فعال شهری است که برای تمام اقشار زیرساخت، برنامه‌های مشارکت و کارهای آموزشی را توسط شهردار داشته باشد. این طرح با هماهنگی کمیسیون کلان‌شهرها و مشارکت محوری شهرداران اجرایی می‌شود و به سمت اخذ استانداردهای لازم در شهرها حرکت و با ایجاد انگیزه برای شهرداران در تلاش است تا زیرساخت‌های توسعه فعالیت بدنی در پیاده‌روها و مسیرهای دوچرخه سواری و سایر رشته‌ها را توسعه دهد. این پروژه شهرداران را به سمت طراحی و ساخت شهر فعال تشویق می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در خصوص طرح «شفا»  گفت: استان آذربایجان‌شرقی یکی از نامزدهای شهر فعال بود که در جلسه گذشته نهایی شد که به اعتقاد من واقعا تبریز هم از نظر ظرفیت و هم از نظر فرهنگ عمومی شایستگی و صلاحیت این را دارد که به عنوان شهر فعال مطرح شود.
او اضافه کرد: در حال حاضر یکی از اولویت‌های حوزه فرهنگی شهرداری تبریز گسترش ورزش همگانی است. در این زمینه ما ۳۲۰ پارک داریم که پتانسیل استفاده برای طرح‌های مطرح شده در ورزش همگانی را دارد، ۲۲ سالن ورزشی، ۲ استخر، ۳۲ زمین چمن مصنوعی و بیش از ۱۵۰ ست ورزشی در فضاهای باز موجود است که همه این امکانات در اختیار شهروندان است، البته با وضعیتی که در حال حاضر کرونا به وجود آورده محدودیت‌هایی ایجاد شده اما برای گسترش ورزش همگانی باید همه دستگاه‌ها با هم تلاش کنند.  
انتهای پیام/
تبریز صلاحیت کاندیداتوری شهر فعال را دارد منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار