رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشور؛

۱۶ دستگاه اجرایی مکلف به حمایت از ورزش جانبازان و معلولان هستند

1399/04/25 - 16:12 - کد خبر: 23352 نسخه چاپی

نصر: رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشور گفت: طبق مصوبه شوای عالی انقلاب فرهنگی ۱۶ دستگاه اجرایی موظف به حمایت و ارائه خدمات به ورزشکاران جانباز و معلول هستند.

به گزارش نصر، سیدمحمد شروین اسبقیان روز چهارشنبه در مجمع سالیانه هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین استان اردبیل افزود: عمل به این مصوبه بین دستگاهی لازم‌الاجرا در تمامی استان‌های کشور عمده مشکلات ورزش جانبازان و معلولان را حل خواهد کرد و فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان در پی عملیاتی کردن آن هستند.
وی از فعالیت ورزشی بیش از ۷۵ هزار جانباز و معلول در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد حدود ۲۵ هزار جانباز و معلول به طور حرفه‌ای در ورزش فعالیت می‌کنند.
رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین افزود: تمامی ورزشکاران تحت پوشش این فدراسیون دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا را اجرا می‌کنند چرا که جانبازان و معلولان با توجه به شرایط خاصی که دارند باید بیشتر از سایر ورزشکاران پروتکل‌های بهداشتی اعلامی را رعایت کنند.
اسبقیان با اشاره به تعطیلی تمامی اردوهای این فدراسیون گفت: البته برای آمادگی ورزشکاران ارتباط مربیان با ورزشکاران کاملا قطع نیست.
او با بیان اینکه استان اردبیل قهرمانان زیادی به جامعه ورزش کشور و جهان معرفی کرده است، اظهارداشت: ورزشکاران جانباز و معلول اردبیل در میادین مهمی مانند پاراالمپیک، مسابقات جهانی و پاراآسیا با درخشش بی‌نظیر خود پرچم مقدس کشورمان را به اهتزاز در آورده و مردم ایران را خوشحال کرده‌اند.
وی استعدادیابی، برگزاری منظم و مرتب مجمع سالیانه و ارائه گزارش دقیق به اعضای مجمع و راه‌اندازی هیات در تمامی شهرستان‌ها را از جمله وظایف هیات ورزش های جانبازان و معلولین در استان‌ها برشمرد.
انتهای پیام/
۱۶ دستگاه اجرایی مکلف به حمایت از ورزش جانبازان و معلولان هستند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار