از سوی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی منتشر شد

جزئیات نحوه فعالیت باشگاه های ورزشی در آذربایجان شرقی

1399/02/16 - 15:46 - کد خبر: 19726 نسخه چاپی

نصر: پیرو اطلاعیه های 8 گانه ای که از بدو بروز و شیوع ویروس کرونا در سطح استان از سال گذشته تاکنون منتشر شده، اطلاعیه شماره 9 جهت آگاهی جامعه ورزش و جوانان، مدیران، مربیان، ورزشکاران و خانواده های آنها در 9 بند صادر شد.

به گزارش نصر، با توجه به اهمیت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و به تبعیت از دستورات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جلسات ستاد پیشگیری کشوری ، استانی و اجرای نکات ذیل در دستور کار قرار گرفته و لازم است با جدیت رعایت گردد.
1.  کلیه ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها، بخشها و هیئت های ورزشی در سراسر استان، باشگاههای ورزشی و سایر نهادهای فعال در حوزه ورزش مکلف به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تصمیمات اتخاذ شده مراجع ذیصلاح در این زمینه بوده و نسبت به اجرای تکالیف ابلاغی در سطح استان، شهرستان و بخش ها مسئول خواهند بود.
2.  برگزاری کلیه مسابقات استانی، شهرستانی و بخش ها تا پایان اردیبهشت ماه لغو می گردد.
3.  برگزاری اردوهای ورزشی در سطح استان، شهرستان و بخش ها تا پایان اردیبهشت ماه لغو می گردد.
4.  برگزاری کلیه کلاس ها، دوره های آموزشی، کارگاه ها و نشست های مرتبط  به صورت حضوری تا پایان اردیبهشت ماه لغو می گردد.
5.  برگزاری مراسم و جلسات در حوزه ورزش و حوزه جوانان تا پایان اردیبهشت ماه لغو می گردد.
6.  برگزاری همایش ها، مسابقات و تمرین های گروهی در حوزه ورزش های همگانی و روستایی و عشایری تا پایان اردیبهشت ماه لغو می گردد.
7.  برابر اطلاعیه شماره 12 ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا وزارت ورزش و جوانان، باشگاههای ورزشی رشته های انفرادی و غیر گروهی در شهرهایی که وضعیت آنها توسط ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، سفید اعلام می شوند با رعایت دستورالعمل های بهداشتی فعالیت رشته های ورزشی زیر را از روز 16 اردیبهشت ماه 99 می توانند آغاز کنند.
رشته های ورزشی مجاز: تنیس، تنیس روی میز، دارت، پتانگ، شطرنج، وزنه برداری، بدمینتون، قایقرانی انفرادی، دوومیدانی، اسکیت، بولینگ، تیراندازی، تیراندازی با کمان، سوارکاری، اتومبیل رانی و موتور سواری، دوچرخه سواری، کوهنوردی، گلف، جهت یابی، اسکی، پیاده روی، بازیهای فکری، طناب زنی، ورزشهای طبیعی، ماهیگیری ورزشی، فریزبی، یوگا، ورزش تفریحی مهارت های فردی و آمادگی جسمانی فدراسیون ورزشهای همگانی.

باشگاههای ورزشی مکلفند قبل از آغاز به کار، در سامانه سلامت به نشانی زیر ثبت نام نمایند.
www.salamat.gov.ir

8.  غیر از رشته های ورزشی اعلام شده در بند 7 این اطلاعیه، مسابقات و فعالیتهای سایر رشته های ورزشی تا پایان اردیبهشت ماه لغو بوده و جهت اطلاع از آخرین وضعیت شهرهای استان، مراتب امر از طریق ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا استعلام گردد.
9.  هیأت های ورزشی استان و شهرستانها می توانند در صورت نیاز، صرفاً جهت انجام کارهای اداری با حداقل نفرات و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی در محل دفتر هیأت حضور داشته باشند. برگزاری هر گونه جلسات در محل هیأت طبق بند 5 این اطلاعیه ممنوع می باشد.
امید است همراهی و همدلی جامعه ورزشی و حوزه جوانان در رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری از شیوع این بیماری به سلامت جامعه کمک نماید.

ضمنا یادآوری می شود که بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونای کشور، وضعیت شهرهای آذرشهر، بستان آباد، اسکو، جلفا، خداآفرین، عجب شیر و هوراند سفید می باشد و فعالیت ورزشی رشته های فوق الذکر با رعایت پروتکلهای بهداشتی و بعد از ثبت نام در سامانه سلامت بلامانع است.
انتهای پیام/
جزئیات نحوه فعالیت باشگاه های ورزشی در آذربایجان شرقی نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار