اجرای طرح ملی مسکن؛

آغاز ساخت مسکن فرهنگیان در آذربایجان‌شرقی

1399/02/15 - 16:16 - کد خبر: 19674 نسخه چاپی

نصر: عملیات اجرایی ساخت یک هزار واحد مسکن فرهنگیان آذربایجان‌شرقی در قالب طرح ملی مسکن در شهر جدید سهند آغاز شد.

به گزارش نصر، استاندار در مراسم آغاز این عملیات گفت: به میمنت هفته معلم امروز همزمان با ۱۱ استان کشور عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکن فرهنگیان در زمینی به مساحت ۳۶ هزار و ۱۱۶ مترمربع با زیربنای ۱۰۸ هزار و ۳۴۸ مترمربع احداث می شود.
محمدرضا پورمحمدی افزود: در دوره پساکرونا یکی از بخش هایی که می تواند به تحول اقتصادی و جهش تولید کمک کند بخش مسکن است و توجه به این بخش ضروری است.
وی اضافه کرد: بیش از ۳۲۰ رسته شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم با بخش مسکن در ارتباط بوده و بر اساس نظر اقتصاددانان تحول و رکود اقتصادی با بخش مسکن شروع می شود.
استاندار گفت: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن سهمیه این استان ۴۱ هزار واحد مسکونی است که در مرحله نخست ۱۱ هزار و ۹ نفر در این طرح ثبت نام کردند که ۵۸ درصد واجد شرایط بودند.
وی با بیان اینکه در مرحله دوم این طرح نیز ۳۲ هزار نفر ثبت نام کرده اند که در مرحله پایش هستند گفت: از ۴۱ هزار واحد مسکونی ۱۶ هزار واحد مسکونی سهمیه شهر جدید سهند است.
پورمحمدی ادامه داد: در صورت تامین و پشتیبانی مالی دولت این طرح در مدت ۱۸ ماه به اتمام می رسد.
در طرح ملی مسکن ۵۴ هزار و ۱۷۴ مترمربع برای واحدهای مسکونی - آپارتمانی و ۵۴ هزار و ۱۷۴ مترمربع نیز برای واحدهای تجاری - خدماتی در نظر گرفته شده است.
شهر جدید سهند با بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است.
انتهای پیام/
 آغاز ساخت مسکن فرهنگیان در آذربایجان‌شرقی نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار