معاون وزیر بهداشت؛

در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است

1399/01/27 - 10:15 - کد خبر: 18414 نسخه چاپی

نصر: معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به بیماری کرونا نزولی و تعداد مبتلایان در آنها بین صفر تا ۲۰ نفر شده است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، ایرج حریرچی دیروز در حاشیه آیین معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: در ۲۵ درصد استان‌های کشور تعداد ابتلای جدید به کرونا روزانه بین صفر تا ۱۰ بوده و در ۲۵ درصد دیگر هم این تعداد بین ۱۰ تا ۲۰ بوده است.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در ماه‌های اخیر تعداد فوتی‌ها در کشور از رقم  ۱۰۰ نفر پایین‌تر آمده و این دستاورد مهمی است، بیان کرد: در کل کشور نیز روند ابتلای جدید به کرونا نسبتا نزولی بوده اما تداوم این وضعیت بستگی به همکاری مردم در اجرای مناسب طرح فاصله اجتماعی هوشمند و کاهش ترددها دارد.

حریرچی با اشاره به وضعیت استان اردبیل گفت: این استان در وضعیت شیوع متوسط قرار دارد و تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها نیز نسبت به اسفند ماه کاهش یافته اما متاسفانه در روزهای اخیر در کاهش ابتلای جدید  تغییر محسوسی دیده نمی‌شود.

وی بیان‌کرد: تعداد تماس اجتماعی در استان  اردبیل کاهش نیافته و ترددهای غیرضروری بویژه پس از ۲۳ فروردین در استان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ما دانشگاه‌ها ، مدارس و حرم‌های مطهر  را تعطیل نکردیم که مردم قدم زده و تردد غیرضروری داشته باشند، گفت: این محدودیت‌ها به خاطر کاهش ارتباط و کم شدن ترددهای غیرضروری در جامعه است.

او با بیان اینکه مسوولان سختی‌های فاصله‌گذاری را درک می‌کنند، افزود: ما می‌دانیم تعدادی از مردم بویژه افراد روزمزد و با درآمد ثابت فشارهایی متحمل می‌شوند اما می‌بایست به خاطر حفط سلامتی خود و حتی اقتصاد آینده خود سختی‌ها را تحمل کرد.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: این جابجایی قرار بود دی ماه گذشته اتفاق بیافتد که به تاخیر افتاد و در واقع یک تغییر مدیریتی و انتقال تجربه است.

در این آیین از زحمات قدرت اخوان اکبری تجلیل شده و شهرام حبیب‌زاده بعنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل معرفی شد.

بنابه این گزارش، تاکنون ۷۴ هزار و ۸۷۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۴ هزار و ۶۸۳ نفر رسید.
انتهای پیام/
در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به کرونا نزولی شده است خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار