رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اعلام کرد:

نتیجه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهر و هریس

1398/12/03 - 11:27 - کد خبر: 15059 نسخه چاپی

نصر: رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نتیجه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهر و هریس را اعلام کرد.

به گزارش نصر، علیار راستگو اظهار داشت: بر اساس نتیجه شمارش آرا در حوزه انتخابیه اهر و هریس، از مجموع 76 هزار و 715 رأی مأخوذه، آقای احمد محرم‌زاده یخفروزان با 29 هزار و 826 رأی به عنوان نماینده این حوزه در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

وی با بیان اینکه شمارش آرا در تمام حوزه‌های انتخابیه استان تمام شده است، افزود: هیأت‌های اجرایی انتخابات در حال تطبیق نتایج شمارش آرا با هیأت‌های نظارت و ثبت نتایج در سامانه جامع انتخابات هستند که به محض ثبت نتایج، اطلاع‌رسانی‌های رسمی انجام خواهد شد.
راستگو با بیان اینکه آمار اعلام شده از سوی ستاد انتخابات، مربوط به کل آرای مأخوذه است، خاطرنشان کرد: طبق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، هر نامزدی که 20 درصد از آرای "صحیح" مأخوذه را کسب کند به عنوان نماینده مردم انتخاب می‌شود.
تاکنون نتایج شمارش آرا در پنج حوزه انتخابیه استان مشخص شده است که بر اساس آن، آقایان: "حسین حاتمی" از حوزه کلیبر، خداآفرین و هوراند، "جعفر راستی" از حوزه شبستر، "مهدی اسماعیلی" از حوزه میانه، "یوسف داودی" از حوزه سراب و "احمد محرم‌زاده یخفروزان" از حوزه اهر و هریس با کسب حد نصاب آرا، به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده‌اند.
همچنین در حوزه انتخابیه میانه، به دلیل به حد نصاب نرسیدن آرای نامزدها برای انتخاب نماینده دوم این حوزه، انتخابات به دور دوم کشیده شد.
انتهای پیام/
نتیجه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهر و هریس نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار