خبر/

تداوم مرمت و احیاء خانه تاریخی کلکته چی

1403/03/23 - 14:46 - کد خبر: 114659 نسخه چاپی

نصر: شهردار منطقه هشت از تداوم احیاء و مرمت خانه تاریخی کلکته چی مطابق طرح اولیه خبر داد.

به گزارش نصر، حسین منیری فر در خصوص مرمت خانه تاریخی کلکته چی گفت: با عنایت به فرسودگی دیوار ها، ستونها و طاق و سقف خانه تاریخی کلکته چی، و به منظور احیاء دوباره این خانه تاریخی، معاونت فنی و عمرانی منطقه ۸ بعد از وقفه چند ماهه،عملیات مرمت این خانه تاریخی را مطابق طرح و نقشه سابق این خانه، آغاز نموده و به زودی شاهد تداوم مرمت دیوارها و سقف های تخریب شده این خانه، خواهیم بود.
شهردار منطقه ۸ بر ارزشمند بودن این خانه تاریخی اشاره کرد و افزود: متاسفانه بدلیل عدم مرمت و نگهداری مناسب، وضعیت این خانه تاریخی در وضعیت نامناسبی بود که فورا عملیات مرمتی این خانه تاریخی را طی روزهای اخیر آغاز نموده و با رفع مشکلات و افزایش روند اجرایی پروژه به زودی شاهد احیا و بازسازی خانه کلکته چی خواهیم بود.
شایان ذکر است، خانه‌ تاریخی کلکته‌چی، یکی از خانه‌های تاریخی تبریز به شمار میرود که قدمت آن به دوره قاجاریه بازمی‌گردد. این خانه به خانواده‌ی کلکته‌چی، از تاجران بزرگ تبریز تعلق داشت که از یادگارهای آن‌ها می‌توان به کتابخانه‌ی کلکته‌چی در حیاط مسجد جامع اشاره کرد. ستون‌های گچ‌کاری‌شده و پنجره‌های رنگی خانه، نشان از قدمت و معماری تاریخی عمارت دارند. 
انتهای پیام/
تداوم مرمت و احیاء خانه تاریخی کلکته چی منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار