شهر بلوبری ایران کجاست؟

1403/03/11 - 16:04 - کد خبر: 114065 نسخه چاپی

نصر: بلوبری یکی از میوه‌هایی است که در مناطق خوش آب و هوا که رطوب بسیاری دارد کشت می‌شود. بلوبری معمولا در شرایطی خاص رشد می‌کند. این میوه قیمت تقریبا بالایی دارد. بلوبری که بسیار خوش طعم است به تازگی در ایران کشت می‌شود و هنوز به تولید انبوه نرسیده است.  

به گزارش نصر، انواع توت‌ها که در فصل‌های گرم سال مانند بهار و تابستان کشت می‌شوند، در کنار خواص زیادی که دارند، طرفداران زیادی نیز دارند.
شهر بلوبری ایران را می‌شناسید؟ بلوبری یکی از میوه‌هایی است که در مناطق خوش آب و هوا که رطوب بسیاری دارد کشت می‌شود. بلوبری معمولا در شرایطی خاص رشد می‌کند. این میوه قیمت تقریبا بالایی دارد. بلوبری که بسیار خوش طعم است به تازگی در ایران کشت می‌شود و هنوز به تولید انبوه نرسیده است.

بلوبری وحشی در ایران
استان گیلان یکی از استان‌های شمالی ایران است که به دلیل طبیعت زیبا و آب و هوای معتدل خود بسیار مورد توجه است. این استان به دریای خزر، رشته‌کوه‌های البرز و جنگل‌های سرسبز و زیبا دسترسی دارد و یکی از مقاصد گردشگری محبوب در ایران محسوب می‌شود. 
یکی از نکات جالبی که به تازگی درباره گیلان به گوش می‌رسد این است که در کنار تمامی محصولات کشاورزی خود، بلوبری نیز کشت می‌کند و به شهر بلوبری ایران نیز شهرت یافته است. 
بلوبری ایرانی که در برخی از مناطق شمال کشور به خصوص گیلان به صورتی وحشی می‌روید و نیازی به رسیدگی ندارد. این نوع از بلوبری ایرانی که در شهر بلوبری ایران یعنی گیلان است، با استقبال زیادی رو به رو شده است. 
بلوبری ایرانی، یک میوه‌ای است با طعم شیرین و گاهی ترش که رنگ آبی دارد و خواص فراوانی برای سلامتی انسان دارد. این میوه بومی آمریکای شمالی است و در طب سنتی دارای طبع سرد و خشک است. به دلیل مزایا و خواص متعدد آن، بلوبری می‌تواند به عنوان یک داروی گیاهی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

گلخانه بلوبری در ایران
کاشت و پرورش بلوبری در ایران هنوز به طور گسترده رواج نیافته است، اما باغداران خلاق و تلاشگری در این زمینه فعالیت می‌کنند و به پرورش این میوه پرخاصیت و پرتقاضا از طریق نهال یا بذر می‌پردازند. 
به‌ویژه در شمال ایران، که شرایط آب و هوایی مناسبی دارد، پرورش بلوبری در حال گسترش است. برای موفقیت در کاشت بلوبری، چند نکته کلیدی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد که در دامه به آن خواهیم پرداخت.

انتخاب محل مناسب
بلوبری‌ها به خاک‌های اسیدی با pH بین ۴.۵ تا ۵.۵ نیاز دارند. زمین باید دارای زهکشی خوب باشد تا آب به راحتی از آن عبور کند و از تجمع آب جلوگیری شود.

آب و هوا شهر بلوبری ایران
بلوبری‌ها در مناطق با آب و هوای خنک و مرطوب بهتر رشد می‌کنند. در مناطقی با تابستان‌های خنک و زمستان‌های ملایم، شرایط برای پرورش بلوبری مناسب‌تر است.
انتهای پیام/
شهر بلوبری ایران کجاست؟ خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار