ایلان ماسک:

هوش مصنوعی درنهایت جایگزین تمام مشاغل می‌ شود

1403/03/04 - 12:47 - کد خبر: 113660 نسخه چاپی

نصر: ماسک از هوش مصنوعی به‌عنوان بزرگترین ترس خود یاد کرده است و می‌گوید که در نهایت، جایگزین تمام نیروی کار انسانی خواهد شد.

به گزارش نصر، همیشه نگرانی زیادی از بابت جایگزینی هوش مصنوعی با نیروی کار انسانی وجود داشته است. حالا «ایلان ماسک» در یک کنفرانس اعلام کرده که هوش مصنوعی نهایتاً در تمام شغل‌ها جایگزین انسان‌ها خواهد شد، اما این میلیاردر اعتقاد دارد که این امر لزوماً بد نیست.
ماسک در کنفرانس فناوری VivaTech 2024 پاریس، در حالی که از طریق وب‌کم خود صحبت می‌کرد، آینده‌ای را توصیف کرد که در آن مشاغل برای انسان‌ها «اختیاری» خواهند بود. او در مورد آینده هوش مصنوعی گفت: «احتمالا هیچ یک از ما شغلی نخواهیم داشت.
اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید که نوعی سرگرمی است، می‌توانید آن را انجام دهید. اما در غیر این صورت، هوش مصنوعی و ربات‌ها هر کالا و خدماتی که بخواهید را ارائه می‌کنند.»
او همچنین گفت برای اینکه چنین سناریویی عملی شود، باید «درآمد جهانی بالا» وجود داشته باشد، اگرچه ماسک از ارائه جزئیات بیشتر در این رابطه خودداری کرد.

هوش مصنوعی؛ بزرگ‌ترین ترس ایلان ماسک
ماسک تاکنون به صراحت در مورد نگرانی‌های خود در مورد هوش مصنوعی صحبت کرده است. در جریان سخنرانی روز پنجشنبه، او این فناوری را بزرگترین ترس خود خواند. او همچنین از سری کتاب‌های «فرهنگ» نوشته «ایان بنکس»، که یک نگاه تخیلی آرمان‌شهری به جامعه‌ای که توسط فناوری پیشرفته اداره می‌شود است، به‌عنوان واقع‌بینانه‌ترین و «بهترین تصور از هوش مصنوعی آینده» نام برد.
قابلیت‌های هوش مصنوعی در چند سال گذشته به‌قدری سریع افزایش یافته است که تنظیم‌کننده‌ها، شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان هنوز در حال کشف نحوه استفاده مسئولانه از این فناوری هستند.
همچنین نگرانی‌های مربوط به اینکه صنایع و مشاغل مختلف با تکثیر هوش مصنوعی در بازار چگونه تغییر خواهند کرد، در حال افزایش یافتن است.
کارشناسان همچنین تا حد زیادی باور دارند که بسیاری از مشاغل که نیاز به هوش هیجانی بالا و تعامل انسانی دارند، مانند متخصصان حوزه سلامت روان، خلاقان و معلمان نیازی به جایگزینی ندارند.
انتهای پیام/
هوش مصنوعی درنهایت جایگزین تمام مشاغل می‌ شود منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار