خبر/

ضرورت رعایت نکات ایمنی به منظور جلوگیری از بروز حوادث ناشی از وقوع تندباد

1403/02/23 - 13:21 - کد خبر: 112957 نسخه چاپی

نصر: با توجه به پیش بینی بارش باران، وزش باد شدید و وقوع تندبادهای لحظه ای، ضروری است شهروندان نکات ایمنی را به منظور جلوگیری از بروز حوادث و خسارات رعایت کنند.

به گزارش نصر، با توجه به هشدار جوی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید و رخداد تندباد، مدیریت بحران شهرداری تبریز بر ضرورت رعایت نکات ایمنی به منظور جلوگیری از بروز حوادث و خسارات ناشی از وزش باد شدید تاکید کرد.
بر اساس هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان، تشدید فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری های محلی موجب رگبار باران و رعد و برق و در نواحی مستعد بارش تگرگ و همچنین وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک (مخصوصا در روز یکشنبه) خواهد شد که احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، طغیان رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و نیز احتمال ایجاد خسارت در اثر وزش باد پیش بینی می شود.
در این راستا مدیریت بحران ضمن هماهنگی با واحدهای مختلف شهرداری، از عموم شهروندان محترم درخواست می کند توصیه های ایمنی را جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی به عمل آورند.
اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در انجام فعالیت های کوهنوردی و اجتناب مطلق از اتراق در بستر و اطراف مسیل ها و احتیاط در گذر از حاشیه رودخانه ها، عدم عبور و مرور و پارک خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال. دوری از اشیای قابل پرتاب و سُست نظیر آنتن، جداول و آجرهایی که برای محکم کردن منصوبات پشت بام ها استفاده می شود و دوری از دکل ها، آنتن های فرستنده ها، تاسیسات انتقال نیرو، بنرها، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و ... از مهمترین این هشدارها است.
بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان فعالیت این سامانه از امروز تا شب سه شنبه ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/
ضرورت رعایت نکات ایمنی به منظور جلوگیری از بروز حوادث ناشی از وقوع تندباد منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار